"Сьогодні ми потребуємо плеча миротворців". Порошенко звернувся до Радбезу ООН
У Нью Йорку почала роботу 72-га Генасамблея ООН.

Президент Петро Порошенко на Раді безпеки ООН заявив, що Україна потребує миротворчої місії.
Про це заявив президент під час виступу на засіданні у Нью-Йорку.
"Сьогодні ми також потребуємо плеча миротворців. Як ви всі знате, у 2014 році Росія здійснила військову агресію до України та окупувала частину нашої території. Російські слова про те "що ми не тут" не мають нічого спільного із реальністю. Існують незаперечні факти того, що Росія створює, проводить, контролює та спонсорує тероризм на Донбасі", - сказав він.
Весною 2015 року Порошенко вже просив президента ООН ініціювати процедури для відправлення миротворчої місії на Донбас.
Три роки війни коштували Україні 10 тис. осіб, внаслідок агресії 20 тис. були поранені, біженцями стали 1,8 млн осіб.
"Ситуація не стає кращою, люди продовжують гинути", - констатував він.
"Право людини на життя, на свободу, на свободу слова, на свободу віросповідання порушується щоденно. Вбити можуть лише за те, що хтось відвідує не ту церкву, говорить не тією мовою – чи просто незгідний. Якщо ця трагедія не вимагає введення миротворчої місії, то яка тоді вимагає? Ось чому я хочу підтвердити мою пропозицію Раді, для того, щоб відправити миротворчу місію на Донбас. Ми повинні рухатись у цьому напрямку і чим раніше, тим краще", - сказав він.
Порошенко наголосив на необхідності припинення поставок зброї та військових Росії на Донбас, а також встановленні надійного міжнародного контролю над тимчасово неконтрольованою частиною кордону з РФ.
"Я хотів би підкреслити, що миротворчість залишається одним із ефективних інструментів для перетворення світу у більш безпечне місце. У цьому зв'язку, дозвольте підкреслити незмінну відданість України справі миротворчості ООН", - підсумував він.
Нагадаємо, Україна виконає всі вимоги ООН для встановлення миру на Донбасі. Глава української держави наголосив, що примирення має базуватися на дотриманні територіальної цілісності країни та неодмінно супроводжуватися виведенням російських військових із зони конфлікту. Всі аспекти миротворчої місії ООН необхідно обговорити. "Ми наполягаємо на тому, що через процес переговорів, скільки б вони не тривали", - пояснив він.
Також Порошенко запевнив генерального секретаря Організації в тому, що Київ готовий до конструктивного діалогу. "Україна буде виконувати все, що від неї вимагається", - заявив президент. І додав, що розраховує на належну реакцію ООН щодо ідеї запровадження миротворчої місії у двох східних регіонах України. "Ми сподіваємося, що все це буде проаналізовано і досліджено", - зауважив глава держави.