Сьогодні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня - це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Голокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає "всеспалення", інше значення - катастрофа).

60 відсотків єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

Дату 27 січня обрали не випадково, саме цього дня 1945 році війська визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

Дізнавшись про Освенцим світ здригнувся. Через нього пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей 90 відсотків з яких були євреї.

Рада Европи і його Парламентська асамблея з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту виступили в понеділок із заявою, в якій говориться, що Голокост є однією з найбільш похмурих сторінок в історії Европи і назавжди залишиться в пам'яті людства.

"Цього дня є привід віддати належне жертвам і активізувати кампанію проти расової ненависті, на ґрунті якої виник Голокост, - говориться в заяві. - Одна з основних цілей цієї кампанії - роз'яснити суть Голокосту молодому поколінню". Заяву підписали Генеральний секретар Ради Европи Тері Девіс, голова Ради міністрів Ради Европи, міністр закордонних справ Мігель Анхель Моратінос і голова ПАРЕ Луіс Марія де Пуч відзначають, що це вельми важке і складне завдання для батьків і педагогів.

"Як пояснити, що всього лише одне покоління назад, мільйони людей вбивалися іншими людьми? Як говорити про такі неймовірні злочини? Проте, ми повинні і будемо це робити, бо майбутні покоління повинні знати про минуле, щоб вберегти себе від подібної долі в майбутньому", - підкреслюють автори заяви.


ВідеоВ Освенцимі вбито майже 2,5 мільйона людей

ВідеоУ всьому світі згадують жертв Голокосту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: