Сьогодні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня - це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Голокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає "всеспалення", інше значення - катастрофа).

60 відсотків єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

Дату 27 січня обрали не випадково, саме цього дня 1945 році війська визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

Дізнавшись про Освенцим світ здригнувся. Через нього пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей 90 відсотків з яких були євреї.

Рада Европи і його Парламентська асамблея з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту виступили в понеділок із заявою, в якій говориться, що Голокост є однією з найбільш похмурих сторінок в історії Европи і назавжди залишиться в пам'яті людства.

"Цього дня є привід віддати належне жертвам і активізувати кампанію проти расової ненависті, на ґрунті якої виник Голокост, - говориться в заяві. - Одна з основних цілей цієї кампанії - роз'яснити суть Голокосту молодому поколінню". Заяву підписали Генеральний секретар Ради Европи Тері Девіс, голова Ради міністрів Ради Европи, міністр закордонних справ Мігель Анхель Моратінос і голова ПАРЕ Луіс Марія де Пуч відзначають, що це вельми важке і складне завдання для батьків і педагогів.

"Як пояснити, що всього лише одне покоління назад, мільйони людей вбивалися іншими людьми? Як говорити про такі неймовірні злочини? Проте, ми повинні і будемо це робити, бо майбутні покоління повинні знати про минуле, щоб вберегти себе від подібної долі в майбутньому", - підкреслюють автори заяви.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: