У Москві поховали Алексія ІІ (відео, оновлено)

Патріарх Алексій ІІ похований у вівторок у Богоявленському кафедральному соборі Москви. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Труна з тілом 15-го патріарха РПЦ після літії (короткого заупокійного богослужіння) опущена в могилу.

З 8 години ранку в храмі Христа Спасителя проходила заупокійна Божественна літургія і відспівування патріарха. Службу вів обраний синодом митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил і патріарх Константинопольський Варфоломій, який вважається "першим по честі" серед 15 глав православних церков світу.

Під час відспівування патріарха митрополитові Кирилу стало погано. Замість нього службу ненадовго очолив митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій.

У церемонії прощання також взяли участь делегації Римо-католицької і Вірменської апостольської церкви, а також представники церкви Англії, Євангельської церкви Німеччини, Євангельсько-лютеранської церкви Фінляндії, Маланкарської церкви Індії й Лютеранської церкви Норвегії.

Нагадаємо, Алексій ІІ російський патріарх помер уранці 5 грудня у своїй підмосковній резиденції в Передєлкіно на 80-му році життя. За три дні з патріархом прийшли попрощатися близько 80 тис віруючих.


ВідеоУ Москві ховали патріарха