Сьогодні поминають жертв сталінських репресій

Сьогодні поминають жертв сталінських репресій. Рівно 70 років тому на Бутовскому полігоні, НКВС почав масово розстрілювати політв’язнів

Сьогодні поминають жертв сталінських репресій
За півтора року лише у Бутові стратили більше 20-ти тисяч людей. Кожен 20 з яких українець.

Вже зранку на Бутовській полігон приходили люди. У кожного в руках квіти та свічки. Дехто тримав й фото своїх предків, які були розстріляні саме тут – на Бутовському полігоні.

Напередодні у дворі храму, побудованому на згадку про невинно страчених, встановили хрест. Його привезли з Соловків. Поєднавши, таким чином, дві російські Голгофи – кажуть священники. Адже Бутовській полігон – одне з найбільших у Росії місць, де відбувались масові розтріли.

Пагорби тягнуться по 20-30 метрів. Таких на Бутовському полігоні 13. Під кожним з них братська могила, де поховані останки тих, кого наприкінці 30-х років минулого сторіччя оголосили ворогами народу. Місцеві мешканці тривалий час навіть не здогадувались, що тут поховано більше 20 тисяч людей.

Більшість похованих на Бутовському полігоні - це мешканці Москви й Підмосков’я. Переважна частина з них – росіяни. Хоча багато й представників інших національностей. За офіційними даними, тут розстріляли майже тисячу українців. Адже, як розповідає директор місцевого музею, декого привозили сюди на страту прямо з Лубянки.

Згідно архівних документів, в окремі дні тут розстрілювали по 100, а інколи й 200 людей. Максимальна кількість страчених 28 лютого 1938 - 562 людини.

Знайти свідків тих часів серед місцевих мешканців вже майже нереально. Дехто переказує розповіді батьків, які інколи зустрічали закриті чорні машини, що їхали у напрямку Бутовського полігону та чули стрілянину. Втім, навіть після війни тривалий час дітям забороняли ходити сюди.

Після 1995 року, коли відкрили архіви НКВД, цю територію віддали російській церкві. Тут звели храм Новомучеників й Ісповедників. Самі священики вважають це місце символом страждань за віру. Коли встановлювали прізвища та професії страчених, виявилось, що майже тисяча з них, це люди, які постраждали за свої релігійні переконання. 230 з них нині причислені до сонму святих.

ВідеоСьогодні поминають жертв сталінських репресій (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: