Бабак Філ прогнозує настання весни через півтора місяці

Щороку 2 лютого бабака витягують з нори на світло, щоб визначити, чи скоро прийде весна. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сьогодні американці дізнаються, як довго ще триватиме зима. Про це їм розповість народний метеоролог бабак Філ з Панксутоні штату Пенсільванія.

Щороку 2 лютого його витягують з нори на світло, щоб визначити, чи скоро прийде весна. Якщо заспаний пророк побачить власну тінь, свідчить народна прикмета, то тепла чекати ще півтора місяця. Якщо ж буде похмура погода, то весна не за горами.

Філ робить свій прогноз погоди в урочистій обстановці при великому скупченні народу. Традиція відзначати День бабака зберігається в Панксутоні з 1887 року, а занесена вона в Новий світ німецькими іммігрантами. Щоправда, роль передвісника у Німеччині XIX століття, згідно з народною прикметою, виконував борсук. Але оскільки борсуки в Пенсільванії не водяться, це завдання покладено на бабака. 

У норі Філа постійно підтримується певна температура. Звірка добре годують, про що свідчить його вага - понад 9 кілограмів, хоча в дикій природі вага коливається від 6 до 8 кілограмів. Раціон Філа з Панксутоні складається із зелені, фруктів, овочів і води. Але відмінною рисою його є те, що він любить собачий корм. Філа обслуговують найкращі ветеринари. 

Крім того, у нього є клуб фанатів, який об'єднує понад 30 тисяч людей. 

Однак, як показує статистика, бабаки скупі на оптимістичні прогнози. За 122 роки, котрі в США існує традиція щорічно турбувати звірка на прізвисько Філ, він бачив власну тінь 97 разів. І це не на жарт засмучує багатьох американців, які швидко втомлюються від зими і сумують за весною. 

Між тим, в Україні тепер буде два бабаки, які передбачають погоду. До харківського синоптика Тимка приєднався львівський колега Мишко.

Бабак Міша з Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру "прогнозує" ранню швидку весну. Саме так інтерпретували його поведінку в день бабака, організований в понеділок в центрі.


Читайте також:

Бабак Філ прогнозує довгу зиму

В Україні - ожеледиця і підвищення рівня води в річках

У США вирує льодяний шторм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: