Сьогодні вперше президент Тайваню зустрівся з китайським посадовцем (відео)

Президент Тайваню Ма Інцзю першим з глав цієї держави зустрівся з високопоставленим китайським уповноваженим у справах Тайваню Чень Юньлінь.

В ході п'ятихвилинної зустрічі Ма Інцзю і Чень Юньлінь потисли один одному руки і обмінялися подарунками. Тайваньський президент вручив китайському чиновникові керамічну вазу, а той подарував йому картину. Чень Юньлінь за весь час виголосив лише одну фразу: "Це хороший художник".

Ма Інцзю в короткій промові заявив, що ряд економічних договорів, підписаних на цьому тижні "символізують важливий крок до встановлення зв'язків". Проте президент відзначив: "Але ми не можемо заперечувати, що розбіжності і проблеми до цього часу існують - безпека Тайваню і позиція Тайваню в міжнародному співтоваристві".

Опозиційна Демократична прогресивна партія Тайваню влаштувала у зв'язку із зустріччю Ма Інцьзю і Ченя Юньліня акції протесту.

Сотні демонстрантів оточили готель, де давали банкет на честь посланця з Китаю. Протестуючі перекрили рух і закидали будівлю готелю яйцями і пляшками.

В результаті найвисокопоставлений з китайських чиновників, який будь-коли відвідували Тайвань, не міг покинути будівлю впродовж декількох годин. Інцидент вдалося залагодити лише вночі.

Нагадаємо, Тайвань оголосив себе незалежним від Китаю в 1949 році. КНР не погодилася з цим і продовжила вважати Тайвань частиною своєї території. У 1992 році за посередництва третіх країн між Китаєм і Тайванем були початі переговори. У 1999 році переговори перервалися. У травні 2008 року в Пекіні відбулася зустріч лідера тайваньської партії "Гоміньдан" в Босюна і керівника Комуністичної партії КНР Ху Цзіньтао - перша з 1949 роки двостороння зустріч настільки високого рівня. У червні 2008 року переговори між країнами поновилися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: