Сьогодні вручали Нобелівські премії

У столицях Швеції та Норвегії відбулося вручення Нобелівської премії миру за 2007 рік.

Вісім із десяти лауреатів премій по фізіології та медицині, фізиці, хімії, економіці й літературі одержали у Філармонії Стокгольма з рук короля Швеції Карла XVI Густава почесний диплом, медаль і грошовий чек. Вручення нобелівської премії миру відбулося в міській ратуші Осло в присутності короля Норвегії Харальда V та інших членів норвезької королівської сім'ї.

Нобелівську премію миру 2007 року поділили колишній американський віце-президент Альберт Гор і Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), створена в 1988 році Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО) і Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

Наймолодшим серед нобелівських лауреатів цього року став один з володарів премії з економіки Роджер Майєрсон 1951 року народження, найстаршим - американець Леонід Гурвіч, який також одержав нагороду в цій області. Учений народився в 1917 році в Москві. Гурвіч, а також англійська письменниця Доріс Лессінг, що одержала премію з літератури (з формулюванням "за епіку жіночого образу"), не змогли бути присутнім на церемонії у Стокгольмі за станом здоров'я.

Премію в області фізіології або медицини стали Маріо Капеккі (США), Мартін Еванс (Великобританія) та Олівер Смітіс (США).

Премію з фізики одержали Альберт Ферт (Франція) і Петер Грюнберг (Німеччина) - за наукові відкриття в області "гігантського магнетоопору" (GMR).

Премію в області хімії одержав учений з Німеччини Герхард Ертль. Він удостоєний нагороди "за дослідження хімічних процесів на твердих поверхнях".

Американці Ерік Маскін і Роджер Майєрсон одержали премію Банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля (з економіки) за "створення основи теорії механізмів розподілу". Дослідження вчених стосуються проблем формування економічних інститутів і є важливим теоретичним інструментом як для економістів, так і для політологів.

Нинішня церемонія вручення Нобелівських премій - 106-та за рахунком. У кожній з шести нобелівських дисциплін її обсяг склав 10 мільйонів шведських крон (1,58 млн. доларів).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: