Солдати, які брали участь у перевороті в Туреччині, стверджують, що сприйняли його за навчання

Деякі солдати добровільно здавалися поліції, коли розуміли, що відбувається.

Військові, які брали участь у спробі військового перевороту в Туреччині, стверджують, що сприйняли його за навчання.

Про це затримані бунтівники заявляють на допитах, передають турецькі видання Hurriyet і Sabah.

В аеропорту Ататюрка група з десяти офіцерів і 67 солдатів добровільно здалися поліції, коли зрозуміли, що відбуваються.

Деякі солдати на допитах розповідали, що командири казали їм, що вони беруть участь у навчаннях. Інші затримані заявляли, що усвідомили, що відбувається спроба держперевороту, коли побачили, що люди почали підійматися на танки.

У Туреччині продовжуються арешти військових та причетних до спроби державного перевороту

Загалом арештовано близько 3 тисяч військових. Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що заколотники будуть притягнуті до відповідальності згідно з законами країни. Водночас він не виключив, що в конституцію країни у зв'язку зі спробою перевороту можуть бути внесені зміни, які повертають смертну кару.

Нагадаємо, група військових вчинила в ніч проти 16 липня спробу збройного перевороту в Туреччині. Бунтівники захопили кілька вертольотів і танків, перекрили мости через Босфор у Стамбулі і стали обстрілювати з повітря урядові будівлі в Анкарі, а також перешкодили роботі каналів TRT і CNN Turk. Через кілька годин після оголошення про переворот силам, лояльним Ердогану, вдалося змусити бунтівних військових здатися. 

Згідно з останніми даними, були затримані 2639 військовослужбовців, які брали участь у спробі державного перевороту. Водночас під час заколоту загинули 265 людей, з них 104 - заколотники. Поранення отримали близько 1440 людей.

Водночас прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що заколотники будуть притягнуті до відповідальності згідно з законами країни. Водночас він не виключив, що в конституцію країни у зв'язку зі спробою перевороту можуть бути внесені зміни, які повертають смертну кару.

У Стамбулі цивільні намагалися вчинити самосуд над військовими-заколотниками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: