Сомалі загрожує продовження війни

Опозиція Сомалі зажадала негайного виведення ефіопських військ з країни, загрожуючи інакше почати бойові дії.

Представники опозиції Сомалі зажадали негайного виведення ефіопських військ з території Сомалі, загрожуючи інакше почати бойові дії на території країни, повідомляє арабський супутниковий канал "Аль-Джазіра".

"Ми битимемося по всій країні, в містах і селах, оскільки ми хочемо звільнити нашу країну від окупантів", - заявив представник опозиції Закарія Махмуд Абді на конференції, яку організував Союз ісламських судів в столиці Ерітреї Асмері.

На конференції в Ерітреї зібралися близько 350 представників різноманітних опозиційних політичних сил Сомалі. У засіданнях бере участь ряд керівників "Союзу ісламських судів" - угрупування ісламізму, яке виступає за введення законів шаріату до Сомалі, ряду колишніх парламентаріїв і державних діячів країни. Учасники конференції обговорюють методи боротьби з ефіопською окупацією Сомалі і намагаються донести до світової спільноти свою позицію з приводу ситуації в країні.

Тим часом, Абді відзначив, що озброєні акції опозиції проти іноземних військ на території Сомалі не мають нічого спільного з тероризмом.

"У Сомалі немає терористів. Помилкова політика західних країн і, в першу чергу, США привела до того, що країну охопила анархія, незліченні проблеми і військові зіткнення", - додав він.

З 1991 в Сомалі йде громадянська війна. За цей час ця держава Африканського Рогу практично перестала існувати як єдина. Нинішній уряд, створений в 2004 році, силою підпорядкував багато районів країни, проте в 2006-2007 роках власті Сомалі були вимушені поступитися великою частиною території озброєним формуванням "Союзу ісламських судів".

Власті Ефіопії на прохання уряду Сомалі ввели війська на територію сусідньої держави і розгромили основні сили ісламізму, які продовжують партизанську боротьбу.

Ефіопські війська як і раніше базуються в Сомалі, зокрема, під приводом забезпечення безпеки в Могадішо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: