Сомалійські бойовики розстріляли іноземців у мечеті

Бойовики відкрили стрілянину в мечеті, вбивши шістьох людей і поранивши двох. Напад пов’язують з "Аль-Каїдою".

Шість іноземних громадян загинули на північному сході Сомалі під час нападу бойовиків на мечеть в невизнаному державному утворенні Пунтленд.

Відомо, що іноземці напередодні прибули до Сомалі з Пакистану, вони були одягнені як ісламські проповідники, говориться в повідомленні.

"Бойовики в масках відкрили стрілянину усередині мечеті, убивши шістьох іноземців і поранивши двох", - сказав місцевий житель - шейх Абдікадір Алі.

Імовірно за злочином стоять бойовики-ісламісти, пов'язані з терористичним угрупуванням "Аль-Каїда", які активізували свою діяльність в Пунтленді. Минулого тижня в цьому ж районі бойовиками був убитий пунтлендський міністр інформації.

Сомалі перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році, з падінням диктаторського режиму Сіада Барре, що правив з кінця 1960-х років. В даний час як єдина законна влада в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте останній контролює лише частину столиці - міста Могадішо.

Інші частини Сомалі знаходяться під контролем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями, керівництво яких має різні - деколи протилежні - погляди з питання об'єднання під владою Могадішо.

Так, в районах на півдні і північному сході Сомалі правлять місцеві клани і радикальні рухи ісламізму, на північному заході з 1991 року існує невизнана Республіка Сомаліленд. Сусідній Пунтленд не раз заявляв про своє бажання з часом увійти до складу єдиної держави Сомалі.

Читайте також:

В Австралії попередили найбільший теракт в історії країни

Сомалійські пірати відпустили двох українців

Генсек ООН просить врятувати уряд Сомалі

Чотирьом сомалійцям відрубали руки і ноги за крадіжку телефонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: