Сомалійські ісламісти запросили бен Ладена в гості

Сомалійська ісламська партія заборонила музику по радіо і запросила "погостити" в Могадішо Усаму бен Ладена.

Сомалійська ісламська партія, військові сили якої наразі контролюють велику частину столиці Сомалі Могадішо, висловила готовність прийняти на території країни главу "Аль-Каїди" Усаму бен Ладена.

Ісламісти запевнили, що на їхній території "терорист №1 у світі" почуватиме себе "як вдома".

Крім того, партія видала розпорядження про припинення трансляції по радіо музики та пісень, розцінивши це як порушення ісламських норм. Представник партії Хаши Фаріх заявив, що ЗМІ, які не підкоряться розпорядженням, будуть переслідуватися за законами шаріату (релігійне ісламське законодавство).

Зараз ісламістський рух "Шабаб аль-Муджахідін" за підтримки Сомалійської ісламської партії контролює близько 80% території Сомалі. На підконтрольних їм землях бойовики оголосили про створення ісламської держави, де діють закони шаріату.

Спорадичні збройні зіткнення ісламістів та урядових військ, яких підтримує миротворчий контингент Афросоюзу, не призводять до істотної зміни ситуації в регіоні, і спричиняють лише нові жертви серед мирного населення.

Сомалі припинила існувати як єдина держава з центральним урядом у 1991 році. З падінням диктаторського режиму Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років, країна занурилася в анархію і швидко розпалася на низку квазідержавних утворень.

Міжнародне співтовариство як єдину законну владу в країні визнає Федеральний уряд Сомалі на чолі з Шейхом Ахмадом, проте останній контролює лише невелику частину столиці Сомалі.

Читайте також:

ЄС взявся за підготовку армії Сомалі

Сомалійські пірати отримали найбільший в історії викуп

В результаті теракту загинув міністр безпеки Сомалі

Сомалійські пірати відкрили біржу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: