Сомалійські пірати награбували за 5 місяців більше, ніж за минулий рік

До початку травня в Аденській затоці розбійники скоїли 114 нападів і захопили 478 моряків.

За перші п'ять місяців поточного року сомалійські пірати скоїли більше нападів, ніж за весь 2008 рік.

До травня в Аденській затоці та районі східного узбережжя Сомалі розбійники напали на 114 кораблів, 29 з яких їм вдалося захопити. Минулого року відповідні показники склали 111 і 42, відповідно, - такі дані наводить Центр моніторингу піратських нападів Міжнародного морського бюро (PRC).

Крім того, різко збільшилася кількість випадків обстрілу морськими розбійниками судів, які проходять в районі Африканського рогу - до 54 в порівнянні з 39 в січні - грудні минулого року.

За даними PRC, до початку травня флібустьєри захопили 478 моряків-членів екіпажів судів, при цьому за весь минулий рік заручників було 815.

З одного боку, знижується кількість нападів піратів, які закінчуються захопленням судна. Останнім часом частішають випадки, коли морякам вдається відбитися від піратів – самотужки (як, наприклад, зробили росіяни, використавши пожежні шланги та дошки) або за допомогою патрульних кораблів.

Водночас зростає кількість самих атак. Як зазначають в PRC, вочевидь, піратські банди не сильно стурбовані присутністю військових кораблів у затоці, "і збільшують кількість операцій з метою забезпечити вищий відсоток їх успішності".

За даними представника прокуратури Росії Олександра Звягінцева, зараз пірати Сомалі утримують 17 судів і близько 300 заручників. Він повідомив, що за 2008 рік розбійникам вдалося отримати 120-150 мільйонів доларів у вигляді викупів, що дозволило їм придбати більш модернізоване обладнання для захоплення великих торгових судів.

Українці також все частіше потрапляють до рук піратів. Після епопеї з судном Faina, яке перевозило до Кенії з України вантаж зброї (корабель пробув у полоні у піратів більше трьох місяців), громадяни України продовжують ставати заручниками розбійників. Наразі в полоні перебувають 24 українські моряки з судна "Аріана" та 8 моряків з вантажного судна Marathon.

За даними президента України, за останні п'ять років українці ставали заручниками піратів у складі 15 суден. Тому Україна готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством "Аталанта".

Читайте також:

Діями сомалійських піратів керують з Лондона

Круїзний лайнер відбився від піратів

Сомалійські пірати звільнили судно Blue Star за мільйон доларів

Ющенко допоможе ООН здолати сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: