Сомалійські пірати довели президента до відставки

Президенту Сомалі набридло воювати з ісламськими угрупуваннями і він офіційно оголосив про свою відставку. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Абдулла Юсуф Ахмед, який чотири роки обіймав посаду президента Сомалі, оголосив про свою відставку.

Про це він повідомив на спеціальному засіданні країни 29 грудня. Тепер посаду президента обійме спікер парламенту.

14 грудня Юсуф Ахмед відправив у відставку перехідний уряд прем'єра Нур Хасана Хусейна. Всупереч думці парламентарів, через два дні президент призначив нового прем'єра - Мохамуда Мохаммеда Гуледа.

Але і Гулед пішов у відставку 24 грудня, не побажавши ставати між парламентарями і президентом.

Конфлікт між парламентом і президентом Сомалі пов'язаний з різними позиціями щодо переговорів з воюючими ісламськими угрупуваннями. Адміністрації Юсуфа Ахмеда вдається контролювати лише невеликі анклави на території країни.

Західні журналісти зазначають, що відставка Абдулли Юсуфа може допомогти формуванню ширшої, ніж раніше, урядової коаліції. Щоправда, перехідний період може відзначитися новим кровопролиттям.

Як відомо, Сомалі фактично перестала існувати як держави в 1990-ті роки. Країна розпалася на кілька невизнаних державних утворень.

Останніми роками в Сомалі точаться запеклі бої урядових військ з ісламістами. Крім того, прославилися на весь світ сомалійські пірати, які дедалі частіше захоплюють іноземні судна та вимагають за них викуп.


ВідеоСомалійські пірати довели президента до відставки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: