Сомалійські пірати отримали найбільший в історії викуп

Найбільшийвід часів свого промислу викуп пірати отримали за грецький танкер - 5,5-7 млн доларів.

Сомалійські пірати отримали найбільший у своїй історії викуп за грецький танкер.

Судно перевозило близько 2 млн барелів нафти і було захоплене в листопаді неподалік від Сейшельських островів.

Як повідомляють джерела, літак скинув піратам викуп, розмір якого оцінюється в 5,5-7 млн доларів.

Нагадаємо, сомалійські пірати, які 10 грудня отримали викуп за судно "Аріана", застрелили на березі перехожого під час розподілу отриманих грошей.

Інцидент стався на суші, в порту Хобьо, в 480 кілометрів від столиці Сомалі Могадіша.

Конфлікт між піратами спалахнув одразу після того, як їм були передані гроші - близько 2,8 мільйона доларів. Спочатку злочинці протягом декількох днів сварилися, а в понеділок увечері суперечка перейшла в перестрілку.

Причиною запеклої суперечки стала та обставина, що один з піратів відмовився віддавати своєму товаришеві давній борг. Отримавши свою частку від викупу, кредитор не захотів розлучатися з частиною грошей. Подібні конфлікти - не рідкість серед піратів.

"Невинний мирний житель був втягнутий в цей конфлікт, і тому був убитий. Якби ми не поспішили і не втрутилися б у ситуацію, жертв могло б бути набагато більше", - підкреслив представник піратів Мохамед Адан Нур.

Як відомо, пірати звільнили грецький суховантаж "Аріана", екіпаж якого складався з 24 громадян України, 10 грудня. Розбійники утримували захоплене в Індійському океані судно в полоні з травня 2009 року. Після звільнення судна і його команди Служби зовнішньої розвідки України назвала суму викупу за "Аріану". Спочатку пірати вимагали 3,5 мільйона доларів, однак у підсумку отримали 2,8 мільйона.

Згідно так званому "піратському кодексу", поділ грошей між усіма загарбниками відбувається на березі. Пірати висаджуються на сушу, а після цього забігають на своє судно назад. Той, хто першим ступить на борт, отримує додатковий бонус.

Читайте також:

Пірати застрелили перехожого під час розподілу викупу за "Аріану"

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Моряки з "Аріани" поділилися першими враженнями після полону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: