Сомалійські пірати подали в суд на уряд Німеччини

Затримані за піратство громадяни Сомалі вимагають від німецького уряду відшкодувати їм матеріальні та моральні збитки.

Пірати Сомалі, яких на початку березня військові кораблі ФРН затримали в Аденській затоці, подали судовий позов на уряд Німеччини та вимагають відшкодувати їм збитки.

Затриманих сомалійців обвинувачують в розбійному нападі на німецьке торгове судно "Кур'єр". Натомість пірати направили до Земельного суду Берліна складену німецьким адвокатом позовну заяву.

Один з сомалійців, Алі Мохаммед, вимагає від міністерств оборони, юстиції і закордонних справ Німеччини відшкодування як матеріального, так і морального збитку у зв'язку з неправомірною передачею його в руки кенійського правосуддя.

Він звертає увагу, що владі ФРН відомо про нелюдські умови утримання у кенійських в'язницях. Зокрема, йдеться в заяві, там Алі Мохаммеду не може бути надана необхідна медична допомога, а також він буде розміщений в загальній камері, яка не відповідає елементарним санітарним нормам.

Інший обвинувачений, Мохамуд Мохаммед, зажадав від німецького МЗС узяти на себе оплату витрат на німецького адвоката, а також надати останньому дипломатичну і консульську підтримку в діяльності з представництву інтересів сомалійця у кенійському суді.

Згідно з терміново укладеною на початку березня 2009 року угодою між Євросоюзом і Кенією, судовий розгляд у справі піратів може проводитися в Кенії.

Пірати Сомалі регулярно нападають на іноземні кораблі в Аденський затоці та захоплюють екіпаж та пасажирів з метою отримання викупу. Минулого року Євросоюз та США вирішили активізувати боротьбу з корсарами, направивши для цього до узбережжя Сомалі свої військові кораблі та літаки, а також дозволивши переслідувати нападників не тільки у територіальних водах країни, але й на березі.

Читайте також:

Пірати атакували американський корабель

США знімуть реаліті-шоу про полювання на сомалійських піратів

Сомалійські пірати міняють тактику: вони вбиватимуть заручників

Норвезькі моряки змили у море сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: