Сомалійські пірати помилково атакували корабель ВМС Франції

Французький військовий корабель Somme через свою схожість на цивільне судно уже не вперше стає об'єктом нападу. Правда, нападникам не пощастило - їх заарештували.

Невідомі, імовірно пірати, обстріляли корабель ВМС Франції біля узбережжя Сомалі, мабуть, прийнявши його за торгове судно.

Французький військовий корабель Somme зазнав нападу в ніч на вівторок в 300 кілометрах від Сомалі. За даними полковника ВМС Птаріка Стігера, пірати на двох невеликих човнах обстріляли з автоматичної зброї корабель, однак не влучили.

Військові моряки відповіли трьома попереджувальними пострілами, після чого почали переслідування агресорів. Після нетривалої погоні корабель виявив піратське судно, а військові заарештували шість осіб.

"Ми виявили піратів, паливо і устаткування, яке може бути використане для чого завгодно, крім лову риби", - зазначив Стігер.

За останні шість місяців це вже другий випадок нападу піратів на корабель Somme, що бере участь в антипіратській операції ВМС країн Євросоюзу.

"Кумедно, але корабель схожий на цивільне судно, і ми думаємо, що він піддався нападу помилково", - сказав Стігер.

Між тим, у доповіді Міжнародного морського бюро (ММБ) наголошується, що кількість нападів піратів у світі за перший квартал 2010 року скоротилася на 34% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Військове патрулювання в територіальних водах Сомалі почалося в 2008 році з санкції Ради Безпеки ООН. У антипіратських операціях беруть участь військові кораблі США, НАТО, ЄС, Росії, Китаю та інших країн.

Читайте також:

Пірати захопили нафтовий танкер Південної Кореї

Пірати помилково атакували фрегат ВМС США

Охорона відбила напад сомалійських піратів на судно з українцями

Сомалійські пірати почали захоплення на суші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: