Сомалійські пірати захопили перше в новому році судно

Індонезійський танкер Pramoni, який перевозить хімікати, став здобиччю піратів на Новий рік. У команді танкера українців немає.

Сомалійські пірати захопили перше в новому році судно - індонезійський танкер Pramoni для перевезення хімікатів, що йшов під прапором Сінгапуру.

На борту судна, захопленого в п'ятницю в Аденській затоці, знаходяться 24 члени екіпажу - 17 громадян Індонезії, п'ятеро китайців і по одному громадянину Нігерії та В'єтнаму. Всі вони живі. Танкер прямував до Індії.

ВМС Євросоюзу підтвердили факт захоплення судна.

Таким чином в даний момент в полоні у піратів перебуває щонайменше 12 суден, на яких знаходиться близько 270 моряків.

Згідно з останньою доповіддю генсека ООН з проблеми піратства біля берегів Сомалі, протягом 2008 року з усього світу надійшли повідомлення про 306 піратських інциденти, 136 з яких відбулися в районі Східної Африки.

У період з 1 січня по 30 вересня 2009 року повідомлялося про 300 інцидентів у всьому світі, з яких 160 відбулися біля східного узбережжя африканського континенту. У доповіді зазначається, що міжнародні зусилля з протидії морського розбою у берегів Сомалі призвели до зменшення числа захоплень суден у цьому районі, але кількість нападів піратів продовжує зростати.

Сомалі не може впоратися з проблемою піратства, тому що перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році, з падінням диктаторського режиму Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років. В даний час в якості єдиної законної влади в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте останнє контролює лише частину столиці - міста Могадішо.

Інші частини Сомалі знаходяться під контролем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями, керівництво яких має різні - часом протилежні - погляди з питання об'єднання під владою Могадішо. Так, в районах на півдні і північному сході Сомалі правлять місцеві клани і радикальні ісламські рухи, на північному-заході з 1991 року існує невизнана Республіка Сомаліленд.

Читайте також:

Ратушняк вимагає від Ющенка оголосити війну Сомалі

Порошенко збирається страхувати українців від нападу піратів

Сомалійські пірати захопили танкер з українцями

Українець загинув під час нападу піратів біля берегів Африки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: