Сомалійські бойовики перемогли французьких спецназівців

Сомалійські бойовики перемогли французьких спецназівців

У перестрілці з ісламістами загинули кілька французьких спецназівців

Спецназ намагався звільнити секретного агента французького уряду на ім'я Деніс Аллекс.

Французькому спецназу не вдалося в ніч на суботу 12 січня, звільнити узятого в заручники секретного агента на півдні Сомалі. Як заявив лідер бойовиків-ісламістів шейх Мохамед Абдалла, в перестрілці, яка сталася під час невдалої операції, загинули кілька спецназівців.

Як стверджують очевидці, в операції, проведеній на підконтрольній руху "Джамаат Аль-Шабааб" території в 110 кілометрах на південь від Могадішо, використовувалися чотири військові вертольоти. Один з місцевих жителів розповів, що бачив вранці кілька трупів, причому один загиблий був білим. Також свідки повідомляють про трьох загиблих серед мирного населення.

Французька влада цю інформацію не коментує. Тим часом представник розвідки Сомалі повідомив, що спецназ Франції дійсно атакував базу бойовиків в спробі звільнити заручника, причому загинули декілька бойовиків "Аль-Шабааб". Інформації про результати операції і долю заручника джерело не має.

Передбачається, що спецназівці намагалися звільнити секретного агента французького уряду Деніса Аллекса, якого ісламісти взяли у полон в липні 2009 року. У 2010 році бойовики опублікували відеозвернення Аллекса, в якому той закликав Францію відмовитися від підтримки влади Сомалі. У жовтні 2012-го вийшло ще одне відео, в якому агент просив президента Франсуа Олланда домогтися його звільнення.

Читайте також: Соціальна реклама по-сомалійські: убийте бойовика і отримаєте $ 500

Громадянська війна в Сомалі триває з 1991 року, коли був повалений диктаторський режим Мохаммеда Сіада Барре. У 2011-2012 роках новій адміністрації країни за підтримки країн Африканського союзу, зокрема Кенії, вдалося відвоювати у ісламістів столицю - Могадішо, а також вибити бойовиків з їх основних оплотів в південній і центральній частинах країни. Тим не менш рух "Аль-Шабааб" досі утримує позиції в окремих сільських районах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація