Сомалійських піратів судять за законами 17-го століття

У сучасній Європі вперше буде винесено вирок за піратство: перед судом Роттердама постали п'ятеро сомалійців, які 2 січня минулого року намагалися захопити голландське вантажне судно.

У голландському Роттердамі 17 червня завершується перший в сучасній Європі судовий процес над морськими розбійниками.

Окружний суд Роттердама винесе вирок п'яти сомалійським піратам. Їх судять за законом 17 століття "Про морський розбій", тому що в сучасній юриспруденції немає положення, що передбачає покарання за піратство.

Обвинуваченим загрожує до 12 років в'язниці. Проте адвокати сомалійців наполягають, що їхні підзахисні є всього лише бідними рибалками. За словами захисників, немає жодних свідоцтв того, що на затопленому човні була зброя і вони збиралися когось атакувати.

П'ятеро піратів у віці від 25 до 45 років 2 січня минулого року намагалися захопити голландське вантажне судно в Аденській затоці. Голландці тоді відбили атаку і потопили піратський катер. Сомалійців, які опинилися за бортом, підібрала команда військово-морського корабля Данії. Невдовзі Данія екстрадувала їх до Нідерландів, де пірати постали перед судом.

Наразі в світі не існує спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування морських піратів. З пропозицією прийняти такий трибунал, якщо він буде створений, на своїй території, ще рік тому виступили Нідерланди. А поки подібна інстанція не створена, піратів можна судити, наприклад, на базі розташованого в Гаазі Міжнародного кримінального суду, вважає голландська влада.

Читайте також:

Сомалійські пірати помилково атакували судно ВМС Нідерландів

Пірати, які захопили російський танкер, не змогли живими дістатися до берега

Голландський корабель ліквідував базу сомалійських піратів

Сомалійські пірати почали захоплення на суші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: