Соратників Хуссейна не стратять?

Президент Іраку має намір скасувати смертний вирок соратникам Саддама Хусейна.

Президент Іраку Джаляль Талабані має намір скасувати смертний вирок соратникам поваленого іракського лідера Саддама Хусейна, пише у вівторок міжарабська газета "Аш-Шарк аль-Аусат".

Двоюрідний брат Саддама - Алі Хасан аль-Маджід, відомий як "хімічний Алі", а також екс-міністр оборони Султан Хашим Ахмед ат-Таї та колишній командувач однієї з армійських бригад Хусейн Рашид ат-Тікріті були засуджені до смертної кари Верховним кримінальним трибуналом Іраку. Всі вони проходили по справі "Аль-Анфаль" - операції іракських військ у 1980-ті роки на півночі країни, в ході якої були знищені тисячі іракських курдів.

"Президент Талабані не хоче страчувати Султана Хашима й Рашида ат-Тікріті, він виступає проти дій ради помсти," - сказало газеті високопоставлене джерело в іракському керівництві.

Вердикт відносно трьох прихильників Хусейна був винесений Вищим кримінальним трибуналом Іраку 24 червня, а 4 вересня його підтримав апеляційний суд.

Чутки про можливе скасування страти з'явилися після закінчення 30 днів, протягом яких за іракськими законами мав бути виконаний вирок.

За твердженнями ЗМІ, цьому заважають розбіжності між президентом країни та прем'єр-міністром Нурі аль-Малікі.

"Прем'єр-міністр аль-Малікі вважає, що він сам може затвердити вирок, тоді як держрада підтвердила, що затверджувати, пом'якшувати або скасовувати смертний вирок входить в компетенцію президента," - нагадало іракське джерело.

При цьому він підтвердив, що курд Талабані та віце-президент сунніт Тарік аль-Хашемі категорично відмовляються затверджувати смертний вирок, на чому наполягає прем'єр-міністра шиїт аль-Малікі.

Представники американського військового командування в Іраку, під охороною яких знаходяться троє ув'язнених, заявили в понеділок, що не видадуть їх іракським властям, поки керівництво країни не дійде згоди за юридичними процедурами.

Тим часом в Іраку розгорнуто широку кампанія за скасування страти колишніх соратників Хусейна. Ряд парламентаріїв за активної участі віце-президента на днях відправив президенту Талабані лист із проханням скасувати смертний вирок. На цьому ж наполягає і сунітський політичний блок "Фронт іракської згоди", що закликає власті країни "поважати офіцерів, які багато років захищали країну від зовнішніх ворогів".

Після страти Саддама Хусейна 30 грудня 2006 року іракські суніти, а також власті Єгипту й Саудівської Аравії звинувачували уряд шиїта аль-Малікі в неналежному поспіху при виконанні вироку, що відбулось напередодні мусульманського свята Ід аль-Адха (Жертвопринесення).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: