Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни вийшли із вимогами звільнити Олега Сенцова.

У центрі Москви росіяни влаштували поодинокі пікети, щоб привернути увагу до стану здоров'я українського режисера і політв’язня Олега Сенцова, який нещодавно оголосив голодування.

Про це повідомляє УНІАН.

На Пушкінську площу вийшли четверо росіян і по черзі тримали плакати з портретом Сенцова і написами: "Олеже, живи", "Росіє, відпусти Сенцова", "Врятувати Сенцова, Save Sentsov".

За словами учасниці акції Вікторії Івлєвої, вона усвідомлює, що цим мало чого можна добитись, проте все ж пікетувальники громадяни своєї країни, і їм "буває за неї страшно соромно".

"Мені особисто соромно, що я росіянка, з Росії, громадянка Росії", - сказала вона. Жінка пояснила, що люди вийшли на пікет, аби "стало менш соромно". Вона сподівається, що Сенцов дізнається про цю акцію і знатиме, що величезна кількість людей в Росії з ним солідарні і хочуть, аби він залишився живим.

Своєю чергою літератор Аліса Ганєєва повідомила, що прийшла на площу, щоб максимальна кількість людей знала про Сенцова, оскільки його життя в колонії суворого режиму перебуває під загрозою. "Це питання життя і смерті, це не абстрактне прохання про звільнення в'язня совісті". За її словами мета акції - привернути увагу владних структур, а в ідеалі - добитися відправлення Сенцова до України.

Раніше бранець Кремля Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає від російської влади звільнити усіх політв’язнів, які перебувають на території РФ.

ВідеоУкраїнський режисер і політв'язень Олег Сенцов оголосив голодування з 14 травня

Він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Сенцов повідомив, що готувався до цього кроку два місяці. Він відмовлявся  від передач та фізично готував організм. За словами адвоката Дмитра Дінзе, Сенцов заявив, що готовий померти, якщо його вимоги не  виконають.  Після початку голодування Сенцова перевели в ізольовану камеру. Стан його  здоров'я контролює медик. Зараз воно поки стабільне.

Український режисер і політв'язень Олег Сенцов  оголосив голодування з 14 травня

Акції на підтримку Сенцова також пройшли під російським посольством у БерлініУ Києві акції провели актори. Вони зібралися під російською амбасадою прочитати документальну п'єсу про судовий процес над Олегом Сенцовим. 

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції