СОТ дозволила Китаю накладати мита на товари зі США на понад три мільярди доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це перше подібне рішення СОТ на користь Китаю.

Арбітражний суд Світової організації торгівлі (СОТ) у п'ятницю, 1 листопада, постановив, що Китай повинен мати можливість запроваджувати "штрафні" мита на американський імпорт обсягом до 3,58 мільярда доларів на рік.

Як зазначає агенція AFP, це перший випадок, коли СОТ дозволила Китаю запровадити спеціальні мита на американський імпорт.

Це рішення ухвалене на тлі іншої торговельної суперечки між двома країнами і запровадження взаємних додаткових мит.

У Вашингтоні заявили, що "розчаровані" у зв'язку з рішенням СОТ. Уряд проводить консультації із зацікавленими сторонами щодо наступних кроків. Зазначається, що це рішення "не вплине" на поточні торговельні переговори між Китаєм та США.

Торговельна суперечка між Пекіном та Вашингтоном, якої стосується нинішнє рішення СОТ, триває від грудня 2013 року. Тоді Китай подав скаргу до СОТ. Пекін поскаржився на методи американського уряду, за допомогою яких Вашингтон перевіряв китайський експорт до країни на предмет демпінгу, тобто продажу товарів за цінами, нижчими від контрактних на міжнародних ринках. На застосовуваний США метод так званого zeroing успішно скаржилися і інші країни, зокрема й Євросоюз.

Відео Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

 

Вибір редакції