Сотні біженців повернулися до Киргизії

На киргизько-узбецькому кордоні повідомили про поступове повернення жителів країни. За інформацією співробітника КПП, за день пройшло кілька сот біженців.

Люди, які залишили свої будинки на півдні Киргизії через міжетнічні зіткнення і заворушення, починають повертатися додому.

Контрольно-пропускний пункт "Достук" на киргизько-узбецькому кордоні зараз працює лише в один бік - на пропуск в Киргизію. "За день пройшло кілька сот біженців", - відзначив співробітник КПП.

Один з біженців, який кілька днів провів у тимчасовому таборі в районі узбецького міста Андижан, розповів, що їх безкоштовно годували тричі на день і умови в цілому були гарними.

Відзначимо, що за даними ООН в Узбекистан через заворушення в Ошській та Джалал-Абадської областях бігли від 60 тисяч до 100 тисяч жителів Киргизії. Ще близько трьохсот тисяч людей знайшли собі притулок в інших країнах, а також на території інших регіонів Киргизії.

Нагадаємо, зіткнення між киргизами і узбеками почалися на півдні Киргизії 11 червня. За останніми даними, в результаті безладів загинула 191 людина. У місті Ош було спалено близько 70% міських будівель, в Джалал-Абаді постраждали 20% інфраструктурних об'єктів.

Керівництво Киргизії заявило, що кровопролиття сталося через сплановані дії певних політичних сил. Такої ж думки дотримується ООН.

Читайте також:

ООН нарахувала 400 тисяч киргизьких біженців

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Син Бакієва попросив політичного притулку у Великобританії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: