Сотні фермерів заблокували Брюссель тракторами

"Тракторний мітинг" в Брюсселі: молочна криза вже кілька тижнів поспіль турбує Європу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В знак протесту проти обвалу закупівельних цін на молоко сотні фермерів з Бельгії, Франції, Німеччини і Швейцарії влаштували в Брюсселі мітинг на тракторах.

Колонна з 500 тракторів повільно пройшла центром бельгійської столиці до Європейського кварталу, де ввечері 18 червня розпочався саміт голів держав і урядів ЄС. Крім того, на одній з головних магістралей демонстранти влаштували багаття з покришок.

Поліція, зі свого боку, перекрила під'їзди до будівлі Єврокомісії. Зараз Євроквартал огороджений мотками колючого дроту, до нього стягнуті додаткові підрозділи правоохоронців.

Розгнівані аграрії вимагають від ЄС негайно ввести національні квоти на виробництво молока, щоб стримати обвал закупівельних цін на свою продукцію. Зокрема - негайно обмежити на законодавчому рівні виробництво молока в країнах ЄС, щонайменше, на п'ять відсотків.

Незадоволеність фермерів викликало падіння закупівельних цін у оптовиків на 30 відсотків (в середньому до 20 євроцентів за літр). Виробники стверджують, що, попри падіння оптових цін, в супермаркетах вартість молочних товарів не змінилася.

З початку 2007 року до кінця літа 2008 року в Євросоюзі відбулося швидке зростання цін на всі без винятку продукти харчування. Фактично вперше в історії ЄС виник дефіцит виробництва. В результаті були скасовані практично всі заходи з обмеження виробництва продовольства, в першу чергу - національні квоти на окремі види товарів.

З початком економічної кризи ситуація розвернулася на 180 градусів. Масове падіння попиту при збереженні великих обсягів виробництва призвело до великих збитків харчової, в першу чергу, молочної промисловості.

Читайте також:

Росія і Білорусь припинили "молочну війну"

В Росії почали видавати талони на хліб

В Україні подешевшали яйця, молоко та комп'ютери

Продукти у Росії дорожчають в 10 разів швидше, ніж у Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: