200 тисяч демонстрантів оточили уряд Таїланду: влада готується до безладів

До Бангкоку для попередження безладів стягнуті війська. Після того, як прем'єр відкинув ультиматум опозиції, "червоні сорочки" почали збиратися біля уряду.

Протести у Бангкоку
AFP
Протести у Бангкоку
Прем'єр-міністр Таїланду Апхісіт Ветчачива відкинув ультиматум опозиції, яка вимагала розпуску парламенту країни і проведення позачергових нових виборів.

Сотні тисяч тайських демонстрантів взяли в кільце армійські казарми, на території яких працює тимчасовий штаб уряду Таїланду на чолі з прем'єром.

До Бангкоку для попередження безладів стягнуті війська. Зараз в столиці перебувають близько 50 тисяч солдатів і поліцейських. Казарми, в яких розташувався уряд, охороняють близько двох тисяч солдатів. Крім того, для евакуації прем'єра і членів кабінету у разі небезпеки підготовлені вертольоти.

За даними іноземних ЗМІ, Ветчачива і міністри вже залишили розташування 11-го полку на вертольоті, але місцева преса та спостерігачі поки цей факт не підтвердили.

Активісти опозиції – прихильники екс-прем'єра Таксіна Чінавата, так звані "червоні сорочки", - 12 березня в Бангкоку почали готуватися до мітингів протесту з вимогою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів. До ранку 14 березня в столиці перебували, за даними поліції, близько 86 тисяч маніфестантів. Лідери опозиції у свою чергу заявляли про сто тисяч маніфестантів.

Перед початком масової акції керівники Об'єднаного фронту за демократію проти диктатури, "мозкового центру" руху "червоних сорчок", обіцяли вивести на вулиці Бангкока до мільйона людей. Точна реальна кількість демонстрантів наразі невідома – за різними даними, це від 100 до 250 тисяч людей.

Раніше опозиціонери заявляли, що акції опозиції проходитимуть виключно мирно. Проте влада вдалася до різних запобіжних засобів, зокрема, евакуювала частину тварин з найбільшого в Бангкоку зоопарку Дусіт.

Варто зазначити, що політична обстановка в Таїланді продовжує залишатися напруженою з 2006 року. Тоді в результаті військового перевороту був відправлений до відставки з поста прем'єра мільярдер Таксін Чінавата. Згодом щодо нього було порушено декілька кримінальних справ, а самому екс-главі уряду довелося виїхати з країни.

Майже рік тому, в квітні 2009 року, в Таїланді спалахнули масові акції протесту з вимогою повернути популярного в сільських районах країни Чінавата в крісло прем'єра. Ті протести закінчилися безладами, в результаті яких двоє людей загинули і десятки отримали поранення.

Читайте також:

Десятки тисяч "червоних сорочок" зібралися на мітинг в Бангкоку

Прем'єр Таїланду готовий розпустити парламент, щоб не допустити перевороту

Суд конфіскував у екс-прем'єра Таїланду половину статків

Тайські демонстранти підпалили Міністерство освіти

ВідеоСотні тисяч демонстрантів оточили уряд Таїланду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: