Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ООН намагається налагодити діалог між Афінами та Скоп'є.

В Афінах в неділю, 4 лютого, сотні тисяч людей вийшли на демонстрацію за виняткове право Греції на назву "Македонія". "Македонія грецька і тільки грецька", - скандували демонстранти, які приїхали з усіх регіонів країни на близько 2500 автобусів, як повідомляють місцеві медіа.

Демонстрацію організували грецькі націоналістичні, консервативні та релігійні об'єднання. За даними організаторів, у акції беруть участь щонайменше 400 тисяч осіб.

ВідеоСотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Історичне яблуко розбрату. Сотні тисяч греків у Салоніках вийшли на протест з однією лише вимогою, аби держава Македонія змінила свою назву. Суперечка за ім’я триває вже чверть століття. Афіни вважають, що колишня Югославська республіка буцімто вкрала однойменну назву грецького регіону та ще й намагається привласнити історію. Сусіди начебто претендують на територію Стародавньої Македонії, хоча більша частина античної держави була у межах сучасної Греції.

Сотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Вже впродовж двох місяців триває інтенсивне посередництво ООН з метою покласти край суперечці, що бере початок у 1991 році, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. "Ми ніколи не погодимося, щоб якась інша країна носила ім'я Македонії у будь-якій формі", - заявив на демонстрації композитор Мікіс Теодоракіс, автор мелодії сіртакі.

Метою ООН є пошук компромісу щодо нової назви для колишньої югославської республіки Македонії. Представник ООН Метью Німец заявив, що почувається "дуже оптимістично, оскільки процес іде в правильному напрямку". Серед п'яти варіантів нової назви є "Північна Македонія" та "Нова Македонія". Усі варіанти містять слово "Македонія". Грецькі протестувальники вважають ці варіанти недопустимими компромісами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції