Референдум про незалежність регіону заплановано на 1 жовтня.

Сотні тисяч каталонців вийшли на демонстрацію у Барселоні у понеділок, 11 вересня, на підтримку незалежності Каталонії від Іспанії.

У цей день відзначається національний день Каталонії - Діада. За оцінкою поліції Барселони, у демонстрації бере участь близько одного мільйона осіб, що робить її однією з наймасштабніших акцій протягом останніх кількох років, інформує Reuters.

ВідеоСотні тисяч каталонців вимагали відокремлення від Іспанії на вулицях Барселони

Утім, організатори повідомляли, що перед початком акції про намір взяти участь в акції повідомили близько 400 тисяч людей. Учасники демонстрації били в барабани, тримали в руках червоно-жовті прапори Каталонії і прапори Євросоюзу та плакати із написами на кшталт "Ми будемо вільною країною!" та "Сповнені надії".

Деякі демонстранти були вдягнені у флюросцентні футболки жовтого кольору із написом "так" - таким чином вони закликають підтримати проголошення незалежності від Іспанії під час референдуму, який призначений регіональною владою на 1 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, 7 вересня Конституційний суд Іспанії зупинив дію закону, ухваленого регіональним парламентом Каталонії 6 вересня, який передбачає проведення 1 жовтня референдуму про незалежність цього регіону.

Попри це в понеділок глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що референдум відбудеться за будь-яких обставин і що протягом наступних трьох тижнів, які залишаються до запланованого референдуму, усі перепони на його шляху будуть усунені.

Більшість мерів міст Каталонії, включаючи Барселону, вже заявили, що дозволять використовувати муніципальні приміщення для проведення референдуму. У 2014 році в Каталонії вже відбувся неформальний референдум про відокремлення від Іспанії, хоча і його тоді так само заборонив суд.

Тоді з 6,3 мільйона осіб, які мають право голосу, в референдумі взяли участь 2,3 мільйона.

80 відсотків із них висловилися за незалежність регіону. Каталонія, в якій проживає 7,5 мільйона людей, має свою власну мову та культуру, а також розвинене виробництво та процвітаючий туристичний сектор.

Залиште свій коментар