Сотні жителів Киргизії збунтувались проти міліції

На півдні Киргизії знову неспокійно. Сотні жителів збунтувалися проти міліції, яка шукала зброю.

У приміському районі Оша на півдні Киргизії спецоперація силових структур з вилучення зброї спровокувала невдоволення місцевих жителів.

Ввечері 15 вересня група жителів міста Узген в передмісті Оша намагалася перешкодити діям правоохоронних органів. Ті проводили спецоперацію з вилучення зброї, повідомляють джерела "Інтерфаксу" в силових структурах.

Місцеві жителі були незадоволені затриманням одного з них, у якого була виявлена і вилучена велика партія незаконної зброї. Для припинення можливих заворушень силовики відкрили вогонь у повітря.

За останніми даними, всі незадоволені розійшлися і ситуація в місті стабілізувалася. За неофіційною інформацією, серед учасників стихійної акції є затримані.

У МВС Киргизії цю інформацію підтвердили, відзначивши, що ситуація дійсно стабілізувалася. Начальник міжрегіонального управління по боротьбі з оргзлочинністю Алмаз Ергешбаєв повідомив, що в стихійної акції проти дій міліції виступило 500-700 осіб.

"Сутичок між правоохоронними органами та місцевими жителями не було, міліція припинила агресивні дії натовпу пострілами в повітря, потерпілих немає", - сказав Ергешбаєв. Він також підтвердив, що в ході операції були затримані кілька людей, але не уточнив їх чисельності, а також подробиць затримання.

Місто Узген знаходиться приблизно в 50 кілометрах від Оша. У цьому південному обласному центрі Оші в ніч на 11 червня почалися зіткнення між місцевими киргизами і узбеками. На наступний день вони перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область. Протягом тижня йшли погроми і грабунки, учасники заворушень палили житлові будинки.

У ході масових погромів загинули, за різними оцінками, від декількох сотень до двох тисяч людей, понад дві тисячі були поранені, десятки тисяч стали біженцями. Відносний спокій у зоні конфлікту наступив після переговорів про перемир'я між лідерами узбецької і киргизької громад. Влада ввела в ряді районів Ошської та сусідньої Джалал-Абадської області режим НП з комендантським годиною.

Читайте також:

Киргизії надійдуть 1,1 млрд дол. допомоги від міжнародних донорів

Киргизька міліція розігнала опозицію БТРами, газом та гранатами

До Бішкека прориваються прихильники опозиції зі зброєю

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: