"Совок повертається": з’явились нові правила комунікацій російських учених із іноземними колегами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учені мають попереджати про зустрічі з іноземцями та сканувати їхні паспорти.

Міністерство вищої освіти і науки Росії розіслало науковцям рекомендації щодо контактів з іноземними та міжнародними організаціями і приймання іноземних громадян. Про такий наказ, зокрема, повідомляє видання "Московський комсомолець", а газета "Троїцький варіант" публікує відсканований документ.

Наказ посилює правила контактів з іноземцями, передбачає, що російські наукові організації повинні будуть за п'ять днів повідомити Міносвіти про заплановані зустрічі із зарубіжними колегами, надавши список учасників.

У документі зазначається, що на зустрічі з іноземцем повинні бути присутніми як мінімум двоє російських вчених. Контакти з закордонними колегами в неробочий час можливі тільки з дозволу керівництва. Після зустрічі від учених вимагають скласти звіт з коротким описом розмови, приклавши до нього скани паспортів учасників.

Крім того, в рекомендаціях Міністерства освіти та науки йдеться, що під час відвідування наукових організацій іноземці можуть використовувати пристрої, які записують і копіюють інформацію "тільки у випадках, передбачених міжнародними договорами РФ".

Останній пункт, уточнює завідувач лабораторії Управління складними системами Інституту проблем машинознавства РАН Олександр Фрадков у відкритому листі на ім'я глави Міністерства освіти та науки, "викликає особливий подив". Чи означає ця вимога, що тепер, наприклад, у учасників міжнародних конференцій доведеться "відбирати годинник, стільниковий телефон і інші технічні пристрої (мабуть, і кулькову ручку теж)", питає він.

Журналісти вже порівнюють ініціативу міністерства з обмеженнями на контакти з іноземцями, що існували за часів СРСР.

Нагадаємо, 12 січня повідомлялося, що російські вчені втратили контроль над єдиним космічним телескопом країни.

ВідеоБританські вчені з'ясували, що витріщання на чайок відлякує цих птахів від вашої їжі  

Як уберегти їжу від нахабних чайок. "Серйозне" дослідження провели британські вчені. Вони з'ясували, витріщання на цих птахів відлякує їх від їжі. Щойно власник чіпсів відвертається, чайка сміливішає і хапає пакет із чіпсами.  

Британські вчені з'ясували, що витріщання на чайок відлякує цих птахів від вашої їжі  

Залиште свій коментар

Вибір редакції