Союзник Саркозі назвав французьких арабів "проблемою"

Міністр внутрішніх справ Франції вважає, що коли французів арабського походження надто багато - це проблема.

Міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе заявив, що коли французів арабського походження стає надто багато і це стає "проблемою".

Висловлення Ортефе, що вважається ключовим політичним союзником президента Ніколя Саркозі, викликало в республіці скандальний резонанс.

На сайті ліберальної газети Le Monde був опублікований відеорепортаж із заміської конференції "Союзу за народний рух" - правлячій партії, головою якої є Саркозі. Конференція відбулася 5 вересня.

Зокрема, Бріс Ортефе, спілкуючись з молодими членами організації, так змалював образ типового, на його думку, француза арабського походження: "Коли він один, то це добре, це "окей"... Проблеми починаються тоді, коли їх стає надто багато".

Серед членів партії Саркозі є чимало французів з арабським корінням. На записі, опублікованою Le Monde, чутна репліка якоїсь активістки партії на адресу молодого француза на ім'я Аміну, також присутнього на фуршеті: "Він їсть свинину і п'є пиво". Ортефе тут же коментує: "Правильно, тому що він вже не схожий на своїх предків".

Соціалістична партія Франції вже зажадала від Саркозі відставки міністра за "ганебні расистські коментарі". Також з вимогою відставки Ортефе, що зайняв свою посаду в червні 2009 року, виступили багато правозахисних організацій Франції.

Бріс Ортефе розповсюдив у відповідь заяву, в якій назвав публікацію в Le Monde "безглуздою і штучною спробою підняти галас". Більш того, Ортефе стверджує, що журналісти, що монтовували сюжет, умисне вирвали його слова з контексту.

Згаданий француз Амін (прізвище не повідомляється) також заявив, що слова Бріса Ортефе були "ганебно" вирвані з контексту. "Так, я - араб. Але він (Ортефе) все одно до мене відноситься шанобливо", - заявив Амін.

Французький прем'єр Франсуа Фійон, у свою чергу, заявив про те, що в словах міністра внутрішніх справ не було "нічого расистського", а сам Ортефе, на думку Фійона, став жертвою "цілеспрямованого наклепницького цькування".

Недалеко, як у серпні Бріс Ортефе виступив з прилюдною заявою наступного вмісту: "Я ніколи не змирюся з ситуацією, коли державні чиновники дозволяють собі расистські або будь-які інші дискримінаційні вислови, тому що це підриває все найкоштовніше, що є в нашій Республіці".

Читайте також:

Обама вибачився за звинувачення поліції в расизмі

Через самогубство юнака у Франції спалили 30 автомобілів

Через фінансовий скандал пішов у відставку спікер Британії

Саркозі до лікарні довели дружина та здоровий спосіб життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: