Спадкоємець диктатора КНДР дружив з американцями й обожнює баскетбол

Западній пресі вдалося розшукати в Швейцарії сліди молодшого сина північнокорейського лідера, який вважається його наступником.

Європейська преса активно цікавиться біографією молодшого сина північнокорейського лідера Кім Чен Іра, якого вже давно вважають його наступником. Особливий інтерес викликають дитячі і юнацькі роки Кім Чен Уна, які, як вже відомо, він провів у Швейцарії, навчаючись в елітній Міжнародній школі Берна. Журналісти міркують, чи підуть на користь майбутньому режиму КНДР уроки європейської демократії.

Сліди перебування Кім Чен Уна в Швейцарії спробувала розшукати Neue Zürcher Zeitung. У Гюмлігені під Берном, де знаходиться Міжнародна школа, на питання, чи вчився тут Кім Чен Ун, відповідають стандартно: "Наша політика - не давати довідок про колишніх учнів".

Більше пощастило журналістці з франкомовного швейцарського журналу L'Hebdo. Вона добула справді цінні дані про людину, чию біографію "параноїдальний" північнокорейський режим засекретив настільки, що точно не відомі ні дата його народження, ні те, як він виглядає.

Журналістці вдалося поговорити з колишнім директором школи і деякими колишніми учнями. Судячи з їх розповідей, ані керівництво навчального закладу, ані однокласники не знали, що це син північнокорейського лідера. Спростувавши відомості деяких ЗМІ про те, що Кім Чен Ун вчився під власним ім'ям, Жюлі Заугг пише, що в нього було вигадане ім'я - Чхоль Пак.

Його згадують як "сором'язливого інтроверта", який, проте, любив лижні екскурсії, командний спорт, часто рознімав учнів, що билися, і ніколи не поводився як задавака. Одного разу він їздив з екскурсією в одну з країн Східної Європи, і, за словами колишнього директора Девіда Гетлі, керівництву школи довелося потрудитися, щоб отримати для нього візу.

Навчання в школі проходить англійською мовою, так що Кім Чен Ун непогано знає її; у нього було багато друзів серед учнів-американців. У Швейцарії він також вивчив німецьку і французьку.

Вчився він непогано, проте покинув школу в 1998 році у віці 15-ти років, так і не отримавши атестата про середню освіту - не дотяг до цього двох років. Як згадує канадець Рон Шварц, що входив в одну з ним команду з баскетболу й плавання, кумирами "Чхоль Пака" були Майкл Джордан і Жан-Клод Ван Дамм. За деякими даними, пристрасть до баскетболу збереглася в нього досі: південнокорейське агентство Ренхап повідомляє, що він не пропускає жодного матчу NBA по каналах супутникового телебачення.

Школа знаходиться неподалік від північнокорейського представництва в Берні, і після занять Кім Чен Уна завжди зустрічав службовий автомобіль. Це нікого не дивувало - в школі вчиться багато дітей дипломатів, але багато хто думав, що цей хлопчик є сином водія посольства. А те, що той виходив з машини і відкривав "синові" двері, списували на азіатські звичаї.

Відомо, що в Швейцарії вчилися всі три сини Кім Чен Іра. Середній Кім Чен Чхоль - в тій самій школі під Берном, збереглася навіть єдина його фотографія 1994 року. Старший Кім Чен Нам, народжений від іншої матері, закінчив приватну школу в Женеві.

Вибір молодшого сина в наступники, всупереч традиції старшинства, пояснюють наступним. Кім Чен Нам втратив будь-яку довіру в очах суворого батька, коли був спійманий у Японії в 2001 році з фальшивим паспортом громадянина Домініканської Республіки. Він хотів тоді побувати в парку розваг Діснейленд у Токіо. Кім Чен Ір вважає, що він дуже схильний до впливу західної культури.

Середній Кім Чен Чхоль страждає на захворювання, при якому організм виробляє дуже багато жіночих гормонів. Колишній кухар Кім Чен Іра японець Кендзі Фудзімото в своїх мемуарах повідомляє, що батько вважає середнього сина дуже "жіночним". А ось молодший, любитель німецьких машин і японських суші, що володіє "великою внутрішньою силою і відмінною фізичною формою", є його улюбленцем.

Втім, агентство Ренхап повідомляє, що зараз Кім Чен Ун важить близько 90 кілограмів, від його колишньої атлетичної статури залишилися тільки спогади.

Читайте також:

Лідер Північної Кореї назвав свого спадкоємця

Північна Корея вивела на старт міжконтинентальну ракету

У Північній Кореї розпочався суд над американськими журналістками

Північна Корея погрожує зірвати переговори про заборону ядерної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: