Спалах Ебола у Гвінеї: населення країни почали вакцинувати від смертельної лихоманки
Вакцинують людей, які мали контакт із хворими на лихоманку.

На південному сході Гвінеї, де стався спалах лихоманки Ебола, населення почали вакцинувати від цієї хвороби. Уряд Гвінеї оголосив 14 лютого про початок епідемії в Нзерекорі, де виявили перших хворих на смертельну недугу.
Про це йдеться в заяві ВООЗ.
"Востаннє, коли у Гвінеї був спалах лихоманки Ебола, вакцини перебували ще на стадії розробки. Зараз Гвінея має у своєму розпорядженні інструменти і знання для боротьби з епідемією", — заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус.
Вакцинувати будуть осіб, які мали контакт із зараженими. Напередодні до Гвінеї приїхало 11 тисяч доз препарату. Використовують вакцину, яку розробили канадські вчені й виготовила компанія Merck. Її застосовують в Конго від 2018 року.
Наразі близько 50 міжнародних і національних експертів ВООЗ, зокрема фахівці з вакцинації, вже приїхали до Гвінеї, і до кінця місяця очікується, що понад 100 експертів ВООЗ візьмуть участь у заходах щодо боротьби зі спалахом лихоманки Ебола.
Сусідні країни нині перебувають в стані підвищеної готовності, посилюючи заходи громадської охорони здоров'я і епіднагляд, щоб, у разі потреби, швидко виявити і зупинити будь-яке можливе поширення Ебола через кордон.
Нагадаємо, цього місяця стало відомо про спалах лихоманки Ебола у Гвінеї на заході Африки. Так, у місті Нзерекорі станом на 23 лютого зафіксовано щонайменше 8 випадків зараження вірусом, п'ятеро людей померли.
Відео Влада Гвінеї повідомила про початок епідемії Ебола — "Секретні матеріали"
Коронавірус не один. Влада Гвінеї повідомила про початок епідемії Ебола. Три людини вже загинули, також є підозра у ще семи осіб. Чи варто чекати на ще одну пандемію - дізнайтесь у сюжеті програми. Повні випуски дивіться на 1+1 video
