Спалах коронавірусу. Гонконг щільніше закриває кордон з материковим Китаєм після страйків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там запевняють, що рішення не пов'язане з протестами.

Гонконг закриває нові ділянки на кордоні з материковим Китаєм на тлі сильного тиску місцевих через спалах коронавірусу.

Про таке рішення повідомила очільниця Гонконгу Керрі Лам третього лютого, передає CNN.

За її словами, продовжують вживатися заходи для забезпечення контрою на прикордонних пунктах, втім місто не закривається повністю.

Лам заявила, що основні сухопутні кордони в Ло Ву та Лок Ма Чау закриються сьогодні опівночі, як і поромний термінал Гонконг-Макао.

Відкритими залишаться три пункти: міжнародний аеропорт міста, кордон Шенчженьської затоки та міст Гонконг-Чжухай-Макао.

Заява Лам пролунала після того, як медичні працівники Гонконгу в понеділок розпочали п'ятиденний страйк, вимагаючи повного закриття кордону та більшої підтримки уряду. Втім політик заперечує зв’язок з цим.

"Це не має нічого спільного з п'ятиденним страйком медичних працівників", - сказала Лам. "Якщо хтось думає, що вдавшись до таких крайніх заходів, уряд буде змушений робити щось, що є нераціональним, або щось, що тільки шкодить суспільству, вони нічого не зможуть домогтися", - сказала вона.

Коронавірус. Поширення у світі станом на 10:00 3 лютого
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 126 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції