Спалах кору у Нью-Йорку має "українське коріння" - The New York Times

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вірус поширився в Ізраїлі, США та Великій Британії після паломництва хасидів до Умані.

Спалах кору у Нью-Йорку могли спричинити ортодоксальні юдеї, які здійснили паломництво до України.

Про це пише американське видання The New York Times.

Щороку десятки тисяч хасидів з усього світу на юдейський Новий рік (Рош-Хашана) подорожують до Умані на Черкащині, де розташована могила рабина Нахмана з Брацлава, засновника однієї з гілок хасидизму.

Останнє паломництво відбувалося у вересні минулого року, і саме після нього спалах кору стався в Ізраїлі, а звідти перекинувся до Великої Британії та США.

Спалах кору у Нью-Йорку почався у жовтні. Перший пацієнт був дитиною з  Брукліна, яка перед цим відвідувала Ізраїль. У той же час почалася спалах кору серед ортодоксальних юдеїв у Лондоні.

Кір, захворюваність у Європі, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, у Нью-Йорку місцева влада оголосила надзвичайний стан через спалах кору у районі Вільямсбург на північній околиці Брукліна. У районі підтвердили 285 випадків захворювання на кір. Більшість хворих походять зі спільноти ортодоксальних юдеїв, де багато дітей залишаються нещепленими. Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив обов'язкову вакцинацію в певних кварталах району, щоб стримати спалах кору. Тих, хто не отримає вакцину протягом 48 годин, штрафуватимуть на 1000 доларів. 

ВідеоСпалах кору: у Нью-Йорку оголошено надзвичайний стан

Від осені там зафіксували під три сотні випадків зараження. Більшість хворих - діти з ортодоксальних юдейських спільнот. Батьки не роблять їм щеплення і з релігійних міркувань, і через острах перед побічними ефектами препарату.  

Спалах кору: у Нью-Йорку оголошено надзвичайний стан

Нагадаємо, за підрахунками ЮНІСЕФ, Україна очолила десятку країн, де 2018 року було зареєстровано найбільшу кількість випадків захворювання на кір. За даними організації, минулоріч 98 країн світу повідомили, що кількість зафіксованих випадків кору у них була більшою, ніж 2017 року. Так, в Україні сталося 30,338 тис. нових випадків захворювання на кір. На другому місці - Філіппіни (13,192 тис.), завершує трійку лідерів Бразилія (10,262 тис.).

У звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) для Європейського регіону йдеться, що кількість хворих на кір в Україні вища, ніж в усіх країн Європи разом узятих. В організації за 2018 рік нарахували в Україні понад 53 тисячі хворих, тоді як у решті країн Європи загалом 34 тисячі. На другому місці у цьому переліку Сербія (більше 5 тисяч хворих), далі йдуть Ізраїль і Франція (понад 2 900). У десятку країн з великою кількістю хворих також увійшли в Італія (2517), Росія (2256), Грузія (2203), Греція (2193), Албанія (1466) та Румунія (1087). 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції