Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У деяких великих містах світу акції скасували через загрозу розповсюдження коронавірусу.

У багатьох країнах світу у неділю, 8 березня, відбуваються марші та акції з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня. В Києві в Марші жінок взяли участь близько двох тисяч людей, повідомив начальник столичної поліції Андрій Крищенко. Громадський порядок забезпечували 500 поліцейських і бійців Нацгвардії України. Учасники закликали депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію, яка, зокрема, покладає обов'язок криміналізувати насильство проти жінок і домашнє насильство. Також акції на захист прав жінок відбулися і в інших українських містах. Одночасно з Маршем жінок на Михайлівську площу в Києві вийшли кілька десятків людей на акцію "Жінки проти абортів". Вони закликали повністю заборонити аборти в Україні.

Фотогалерея Бунтуй, кохай, права не віддавай: як минув Марш жінок у Києві (25 фото)

У столиці Киргизстану на учасників акції з нагоди Міжнародного жіночого дня напала група невідомих чоловіків, передає агенція AP. Поліція затримала близько 60 людей. За повідомленнями ЗМІ, більшість із затриманих - жінки. Як повідомила місцева агенція Akipress, через кілька годин затриманих звільнили, їм були висунуті обвинувачення в опорі поліції.

Акції з нагоди Міжнародного жіночого дня відбулися і в Пакистані, де досі трапляються випадки вбивств жінок через порушення так званого кодексу честі. В Ісламабаді на демонстрацію на захист прав жінок зібралось близько тисячі людей. Одночасно в тому ж парку відбувався "антифеміністський" ісламістський мітинг. У місті Лахор учасники маршу пройшлись вулицями, скандуючи "Дайте мені те, що належить мені" та "Ми хочемо свободи". На акції в Карачі зібралося близько тисячі людей.

Попри побоювання щодо поширення коронавірусу акції на захист прав жінок відбулися також у Таїланді, Індонезії та на Філіппінах. У Бангкоку мітингарі закликали до поліпшення умов праці на тлі епідемії коронавірусу. Сотні людей зібрались на мітинг у філіппінській столиці Манілі та спалили велике зображення президента Родріго Дутерте, якого вони звинувачують у мізогінії. Під час маршу в столиці Індонезії Джакарті сотні людей вимагали від уряду скасувати закони, які дискримінують за статтю. Вони також закликали ухвалити закони проти сексуального насильства.

В Індії запланований на цей день жіночий марафон був відкладений для запобігання епідемії. Також були скасовані кілька запланованих з нагоди Міжнародного жіночого дня акцій у Південній Кореї, яка зараз посідає друге місце у світі за числом хворих на коронавірус. "Хоча ми фізично не можемо бути разом, наші думки щодо реалізації гендерної рівності сильніші, ніж будь-коли", - заявила у відеоповідомленні міністерка з гендерної рівності країни Лі Юнг-Ок.

Нагадаємо, восьме березня 2020 року збираються святкувати 77% українців, а 19% заявили, що відзначати свято не будуть. У порівнянні з аналогічним опитуванням 2012 року дещо зросла кількість тих, хто не святкує цього дня. 

Відео День весни чи день боротьби за жіночі права: що треба відзначати 8 березня

8 березня - офіційний вихідний день в Україні. Чоловіки штурмують квіткові магазини, проте, що саме святкуватимуть, розуміють не всі. Хтось готується відзначати день шанування жінок, хтось день боротьби за жіночі права, а хтось просто радіє подовженим вихідним.    

День весни чи день боротьби за жіночі права: що треба відзначати 8 березня

Вибір редакції