Спалювання Корану в США визнали законним

У Верховному суді США визнали, що пастор мав повноцінне право на спалювання Корану 11 вересня.

Член Верховного суду США Стівен Брейєр заявив, що священик Террі Джонс з Флоріди мав право спалити Коран 11 вересня.

За словами судді, коли в країні живуть 300 мільйонів абсолютно різних людей, для них корисно знати, що вони мають право говорити те, що думають.

Брейєр зазначив, що свобода слова в Сполучених Штатах рівною мірою стосується популярних і непопулярних висловів і дій. Суддя також порівняв спалювання Корану із спалюванням американського прапора. За його словами, заборона на цей захід суперечила основним демократичним принципам, закладеним в конституції США.

З ініціативою спалити Коран 11 вересня в пам'ять жертв теракту в Нью-Йорку виступив пастор з Флориди Террі Джонс. Його пропозиція викликала різке засудження американського керівництва і світової спільноти. Проти висловилися Пентагон, представники Ватикану, адміністрація Білого дому і особисто президент США.

Під тиском громадськості і політиків Джонс відмовився від свого наміру, проте його ідею втілили інші священики - пастори Боб Олд і Денні Аллен. Кілька подібних актів були вчинені і на вулицях нижнього Манхеттена, де раніше стояли башти-близнюки Світового торговельного центру, які зазнали в 2001 році атаки терористів.

У відповідь індійські мусульмани спалили школу і християнську церкву. У зіткненнях демонстрантів, що протестували проти спалювання Корану, з поліцією в Індії загинули 18 осіб. Аналогічний інцидент стався 12 вересня в Афганістані. Жертвами зіткнень стали двоє людей, ще п'ятеро одержали вогнепальні поранення.

Читайте також:

У США все-таки спалили декілька видань Корану

"Інтерпол" оголосив всесвітню тривогу на випадок спалення Корану

Пастор Террі Джонс остаточно відмовився від планів спалення Корану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: