Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецпрокурор Мюллер зацікавився значною пожертвою від Пінчука до фонду Трампа - ЗМІ

Йшлося про пожертву на суму $ 150 тис.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який очолює розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори, зацікавився пожертвою українського бізнесмена Віктора Пінчука.

Про це пише The New York Times.

"Цього року слідчі спрямували судові запити в компанію Trump Organization по широкому колу питань, що стосуються ведення бізнесу з іноземними країнами. У відповідь, компанія передала документи, де йшлося про пожертву на суму $150 тис. від українського мільярдера Віктора Пінчука в вересні 2015 року на адресу фонду Дональда Трампа в обмін на 20-хвилинну появу Трампа по відео на конференції в Києві в тому ж місяці", - йдеться в публікації.

ВідеоМюллер хоче влаштувати допит Трампа у справі про зв'язки з РФ

Спецпрокурор планує допитати президента у справі про зв'язки його передвиборного штабу США із Росією. Такий оберт у розслідуванні нині в центрі уваги всієї американської преси. Слідчим раніше вже траплялося допитувати президентів. Вони зважають не лише на слова, а й на міміку, інтонацію та жести.

Мюллер хоче влаштувати допит Трампа у справі про зв'язки з РФ

Йдеться про конференцію Ялтинська Європейська Стратегія. Тоді Трамп під час прямого включення розкритикував політику Барака Обами.

"Наш президент не є настільки сильним і не робить того, що мав би зробити для України", - заявив тоді Трамп.

Внесок Пінчука виявився найбільшим за весь 2015 рік, що фонд отримав від сторонніх донорів, якщо не враховувати пожертви самого Трампа.

Платіж від Пінчука "цікавий тим, що він мав місце під час виборчої кампанії від іноземця, і виглядав як спроба придбати за гроші фактор впливу", - цитує видання екс-начальника одного з податкових підрозділів, що здійснює нагляд за звільненням організацій від оподаткування. Він назвав пожертву "незвичною сумою за надто коротку промову".

Мюллер відстежує всі можливі надходження грошей у Фонд Трампа, не тільки з Росії. Хоча залишається неясним, які ще платежі перебувають у полі його зору.

За словами кількох джерел, Мюллер також запитав у Trump Organization документи, електронні листи та інші повідомлення про кількох росіян, у тому числі про тих, чиї імена не були раніше пов'язані публічно з Трампом.

Нагадаємо, команда спецпрокурора Роберта Мюллера, що розслідує справу щодо російського втручання у вибори президента США, допитала двох російських олігархів. 

Спецслужби США звинувачують Росію і особисто Путіна в організації кампанії за втручання у вибори президента США з допомогою пропаганди і хакерських атак. Володимир Путін та інші представники російської влади категорично заперечують будь-яку причетність до спроб втрутитися в хід американських виборів.

16 лютого Міністерство юстиції США заявило, що 13 громадян Росії і три російські установи звинувачуються у втручанні у вибори президента США і політичний процес в країні. Обвинувальний висновок проти них скеровано до суду Вашингтона.

Звинувачення висуваються проти компанії "Агентство інтернет-досліджень", яка більш відома як "фабрика тролів", а також проти "Конкорд Менеджмент" і "Конкорд Кейтеринг". Усі три фірми належать  російському мільярдеру Євгену Пригожину, якого називають "кухарем Путіна". 

Пригожин також входить до списку підозрюваних. Також у списку Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Сергій Полозов, Ганна Богачова, Марія Бовда, Роберт Бовда, Аслан Джейхун, Вадим Подкопаєв, Гліб Васильченко, Ірина Каверзіна та Володимир Венков. Вони усі є співробітниками "фабрики тролів". 

Російський мільярдер Євген Пригожин у свою чергу заявив, що не засмучений тим, що проти нього в США висунули звинувачення у втручанні у вибори президента. "Американці дуже вразливі люди, вони бачать те, що хочуть бачити. З великою повагою ставлюся до них. Я зовсім не засмучений, що опинився в цьому списку. Якщо вони хочуть бачити диявола — хай бачать", — сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції