Спецпрокурор Мюллер завершив розслідування зв’язків Трампа з Росією

Дата публікації
Перегляди
5619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спецпрокурор Мюллер завершив розслідування зв’язків Трампа з Росією

Фото: Associated Press

Доповідь про слідство передана міністру юстиції США.

Міністер юстиції і генпрокурор Сполучених Штатів Америки Вільям Барр одержав конфіденційний звіт спеціального прокурора Роберта Мюллера про розслідування справи щодо можливого втручання Росії в президентську кампанію 2016 року та змову з оточенням Дональда Трампа. Інформацію про це наводять The Washington Post і ВВС.

Відповідно до правил міністерства юстиції, у звіті спеціального прокурора належить пояснити рішення щодо висунення звинувачень або відсутність звинувачень за результатом дослідження доказів. За процедурою, після ознайомлення з доповіддю Барр має вирішити, чи потрібно передавати матеріали на розгляд американського Конгресу.

Спецпрокурор Роберт Мюллер пригрозив викликати президента США до суду

Спецпрокурор Роберт Мюллер пригрозив викликати президента США до суду

Генеральний прокурор уже заявив, що прийме остаточне рішення вже протягом цього вікенду. Барр наголосив на власній відданості принципам повної прозорості та пообіцяв інформувати суспільство про стан розгляду документів та схвалені підсумкові рішення. При цьому жодних деталей зі звіту Мюллера наразі не оприлюднено.

Робота спеціального прокурора тривала майже два роки. Протягом 22 місяців Мюллер збирав інформацію, за що неодноразово діставав критику від республіканців та особисто Трампа, котрі назвали його розслідування "полюванням на відьом". У Білому домі вже заявили, що "з нетерпінням" чекають на рішення Барра щодо подальших кроків у цій справі. Особисті адвокати Трампа Руді Джуліані та Джей Секулов зауважили, що вони "задоволені" фактом передачі звіту та довіряють спроможності Барра "визначити відповідні наступні кроки".

Як повідомлялося раніше, колишнього керівника передвиборчої команди Дональда Трампа Пола Манафорта засудили до майже 4 років за ґратами. Вирок 69-річному Манафорту був оголошений за шахрайство з банками та урядом, а також за несплату податків на мільйони доларів доходів, отриманих від роботи політтехнологом з українськими політиками, у першу чергу – з оточення екс-президента України Віктора Януковича.  

Нагадаємо, спеціальний прокурор Роберт Мюллер розслідує ймовірну змову між Росією і президентською кампанією Трампа. Сам Трамп заперечує, що він або його оточення працювали з Росією, аби підвищити його рейтинги на президентських виборах 2016 року у США, і називає розслідування Мюллера "полюванням на відьом".

Наразі у межах розслідування Мюллера було пред'явлено звинувачення понад двом десяткам росіян, а також декільком людям, пов'язаним з Трампом - зокрема його колишньому раднику з нацбезпеки Майклу Флінну і екс-голові його виборчої кампанії Полу Манафорту.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація