Спецслужби США заявили про спроби Росії втрутитися в вибори. Facebook почав блокування акаунтів "тролів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Соціальна мережа заблокувала десятки підозрілих акаунтів.

Невідомі з облікових записів, які ведуться російською мовою, спробували вплинути на волевиявлення американців напередодні проміжних виборів, які відбудуться в США 6 листопада. Одночасно керівники американських спецслужб виступили з заявою про те, що Росія продовжує спроби втрутитися у виборчий процес.

Увечері 5 листопада керівник підрозділу Facebook з кібербезпеки Натаніель Глейхер повідомив про блокування десятків облікових записів, з допомогою яких невідомі намагалися вплинути на голосування.

"У неділю ввечері правоохоронні органи США зв'язалися з нами з приводу онлайн-активності, яку вони нещодавно виявили, і яка, як вони вважають, може бути пов'язана з іноземними суб'єктами. Наше попереднє розслідування допомогло виявити близько 30 акаунтів в Facebook і 85 в Instagram, які могли бути залучені до скоординованої активності", - написав він.

За його словами всі ці облікові записи були негайно заблоковані. Глейхер зазначив, що майже всі акаунти в Facebook велися французькою та російською мовами, англійською – в Instagram. Він додав, що у процесі надходження додаткових даних про заблоковані акаунти, ця інформація буде оприлюднена.

Напередодні виборів із спільною заявою про готовність запобігти будь-якому втручанню у волевиявлення виступили міністр внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен, генпрокурор Джеф Сешнс, директор ФБР Крістофер Врей і директор національної розвідки Ден Коутс.

"Наразі ми не маємо свідоцтв спроб зламу нашої системи виборів, які могли б перешкодити голосуванню, змінити кількість голосів або вплинути на підрахунок", - йдеться в заяві.

Разом з тим, керівники спецслужб попередили, що деякі зарубіжні країни, у тому числі Росія, намагаються вплинути на настрої в суспільстві.

"Вони можуть це робити, поширюючи недостовірну інформацію про політичні процеси та кандидатів, поширюючи пропаганду в соцмережах", - сказано у спільній заяві.

Нагадаємо, на проміжних виборах 6 листопада американці будуть переобирати третину місць у Сенаті (35 сенаторів) і повністю оновлять Палати представників (435 депутатів). Крім цього, голосування відбудеться за губернаторів 36 штатів і керівників трьох підконтрольних США територій.

Перед виборами США вперше у своїй історії вирішили провести "наступальні" кібероперації, щоб запобігти втручанню у вибори. Як заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, їхня головна мета – створити структури стримування і дати зрозуміти противнику, що у разі кібератак, вони понесуть неспівмірні втрати.

ВідеоСША очікують від Росії більш сміливих та підривних кібероперацій упродовж наступного року

У Національній розвідці Сполучених штатів попередили про нові загрози від Росії. Адже восени - вибори до Конгресу. В Україні зберігається ризик внутрішніх заворушень, які Росія може використати, аби підірвати прозахідний курс Києва. Це загрожуватиме українському економічному відновленню і потенційно може призвести до змін зовнішньої політики.

США очікують від Росії більш сміливих та підривних кібероперацій упродовж наступного року

Залиште свій коментар

Вибір редакції