Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Реальна кількість загиблих в сутичках на півдні Киргизії може бути майже в 10 разів вищою за офіційні дані: загинули цілі родини, і повідомити про смерть людей вже ніхто не міг.

Кількість загиблих в результаті міжетнічних сутичок на півдні Киргизії досягла приблизно 1,8 тисячі людей, повідомили джерела в спецслужбах однієї з країн СНД.

Такі дані були отримані на основі моніторингу ситуації, опитування очевидців і оперативної інформації. Нагадаємо, за офіційною інформацією, загиблими вважаються 190 людей, ще майже 2 тисячі звернулися за медичною допомогою.

За словами джерела, така розбіжність з офіційними даними може бути пов'язана з "низкою об'єктивних обставин".

"По-перше, за місцевими звичаями багато родин ховають загиблих до заходу сонця. По-друге, через колапс держорганів на місцях нікому повідомляти про загибель людей. Крім того, в деяких місцях в результаті зіткнень загинули цілі родини, і повідомити про смерть людей уже ніхто не міг", - зазначив представник спецслужб.

Раніше не тільки місцеві неурядові організації, але і глава тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва визнала, що кількість жертв заворушень може бути в декілька разів більшою за офіційно оголошені.

Міжетнічні зіткнення між киргизами і узбеками почалися у південному обласному центрі Оші в ніч на 11 червня. Наступного дня заворушення перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область.

Протягом кількох днів у районах, охоплених заворушеннями, відбувалися погроми і підпали житлових будинків, бешкетували мародери. Більше 100 тисяч людей стали біженцями.

Читайте також:

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

В Узбекистані нарахували 100 тисяч біженців з Киргизії

Влада Киргизії вже втратила рахунок загиблим

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

ВідеоЖертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: