Спецслужби зламали Skype, яким користується більшість опозиціонерів світу

Спецслужби, зокрема Єгипту та Лівії, навчилися прослуховувати Skype, яким користується більшість опозиціонерів.

Сервіс інтернет-телефонії Skype користується найбільшою популярністю серед дисидентів всього світу, які переконані в тому, що унікальна система шифрування інформації убезпечить їхні переговори від прослуховування спецслужб.

Однак, за даними американської газети The Wall Street Journal, спецслужби змогли розкрити коди програми. Про це стало відомо після революції у Єгипті, яка призвела до відставки президента Хосні Мубарака.

У березні поточного року групі єгипетських опозиціонерів вдалося проникнути до штаб-квартири головної служби безпеки Єгипту - Amn Al Dowla. Під час обшуку опозиціонери знайшли унікальні файли, що описують систему зламу і розшифровки кодів Skype. Більше того, 26-річний активіст Басем Фаті виявив власні розшифровані розмови, в яких обговорювалися його особисті плани та стосунки, відпочинок і поїздки на пляж.

"Я знаю, що вони збирали кожні дрібниці, що злітали з наших вуст, і збирали їх у спеціальний файл", - розповів Фаті.

Цікаво, що в одній з розшифрованих розмов два молодих єгипетських революціонера обговорюють необхідність використання саме Skype, так як він "не може прослуховуватися жодним з відомих шпигунам способів".

Зі свого боку, глава відділу безпеки інтернет-сервісу Адріан Ашер заявив, що компанія не може побороти абсолютно всі технології зламу, які компрометують Skype.

Журналісти переконані, що кількість "слабких місць" популярного сервісу інтернет-телефонії збільшується. Якщо раніше урядові служби змогли знайти доступ до розшифровки дзвінків, тепер, як стверджують лівійські повстанці, влада навчилася "проникати" до списку контактів користувачів Skype, серед яких, у випадку з Лівією, були імена людей, які брали участь в організації протестів.

Наразі кількість активних користувачів Skype у всьому світі досягає 663 млн людей.

Цікаво, що у Росії, вочевидь, ФСБ не знайшло способу контролювати листування та спілкування на Skype, а також таких ресурсах як Gmail та Hotmail. Нещодавно начальник Центру захисту інформації та спеціального зв'язку ФСБ Олександр Андрєєчкін заявив, що вищевказані сервіси "становлять загрозу для безпеки Росії".

Читайте також:

Microsoft став власником Skype за 8,5 мільярда доларів

Опубліковано код трояна, який перехоплює дзвінки Skype

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Спецслужби з'ясували, яким чином бен Ладен таємно користувався електронною поштою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: