Спецслужби стежили за польотом літака Качинського

Служба військової розвідки, ймовірно, вже в момент катастрофи мала записи переговорів пілотів літака з контрольною вишкою аеродрому.

Служба військової контррозвідки (СВК) стежила за параметрами польоту Ту-154 загиблого польського президента Леха Качинського до Смоленська. "За ним стежили, так як це була військова машина", - заявили співрозмовники "Rzeczpospolita".

Інформація, що надходила до Служби була наближена до тієї, яку передає звичайний GPS-пристрій. Це були, зокрема, дані про положення машини, її висоти та швидкості.

Як вдалося встановити, СВК, цілком ймовірно, вже в момент катастрофи мала, зокрема, записи переговорів пілотів літака з контрольною вишкою аеродрому, так як у військових служб є секретна станція підслуховування. Однак СВК у цій справі офіційних коментарів не дає.

"Служба військової контррозвідки не дає інформації на тему дій, які нею робляться", написав полковник Кшиштоф Душа (Krzysztof Dusza), директор кабінету глави СВК.

Чи передала Служба будь-які матеріали (а якщо так, то які) військовим прокурорам, провідним слідство? Невідомо.

"СВК - це самостійна служба, інформування про її діяльність не входить до компетенції прокуратури", - відрізав полковник Збігнєв Жепа (Zbigniew Rzepa) з Головної військової прокуратури.

Відомо, що польські прокурори, зокрема, вилучили у 36-му Спеціальному полку Транспортної авіації документацію про політ.

На справжній момент ідентифіковані 76 тіл жертв, ідентифікація двадцяти триває. Крім цього ведеться вивчення записів "чорних скриньок": слідча група зчитує зареєстровані розмови в кабіні пілотів, обмін інформацією з російськими диспетчерами і зіставляє їх з інформацією польоту.

Проте за інформацією "Rzeczpospolita", польська прокуратура ще не отримала від російської сторони ніяких матеріалів, що стосуються катастрофи.

Російський колега генерального прокурора Анжея Серемета (Andrzej Seremet) Юрій Чайка запевнив його, що польська прокуратура буде їх отримувати "поступово, у міру просування слідства".

Тим часом, як повідомила на своєму сайті білоруська газета "Вітебські вісті" на аеродромі під Смоленськом могло бути несправним, обладнання, яке виводить літаки на злітно-посадкову смугу. Через годину після катастрофи журналіст сфотографував військових і міліціонерів, що міняють лампочки в прожекторах.

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 розбився вранці 10 квітня під час заходу на посадку в аеропорту "Північний" у Смоленську. У катастрофі загинули 96 людей, серед них - Качинський з дружиною, глава Нацбанку, військове керівництво, міністри та депутати.

Вже розшифровані "чорні скриньки" Ту-154. Як найбільш імовірна причина катастрофи розглядається помилка пілотів. Вони допустили заборонене в таких погодних умовах (туман) зниження, а після цього не змогли вирівняти літак, оскільки не врахували особливості даної моделі. Експерти вважають, що в останні секунди польоту врятувати лайнер вже було неможливо.

Читайте також:

Літак Качинського міг розбитися через відключену систему сигналізації

Російський лайнер ледь не розбився перед літаком Качинського

"Чорні скриньки" Ту-154 записали молитву пілота перед катастрофою

Президент Болгарії відмовився літати на Ту-154

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: