ФСБ підтвердила особи смертниць, які скоїли вибухи в Москві

Терористками, які підірвали бомби у московському метро, виявилися 28-річна вчителька з Дагестану та 17-річна дружина вбитого бойовика.

Силові структури Росії встановили особи смертниць, які здійснили вибухи на станціях московського метро "Луб'янка" і "Парк культури" в Москві 29 березня.

Національний антитерористичний комітет при Федеральній службі безпеки РФ підтвердив, що шахідкою, яка підірвала себе на "Луб'янці", була 28-річна уродженка Дагестану Маріам Шаріпова, дружина бойовика Магомедалі Вагапова (Вагабова).

Раніше Шаріпову за фотографією з місця теракту впізнав її батько Расул Магомедов, який звернувся до прокуратури і зв'язався з журналістами. Він розповів, що останній раз бачив дочку 26 березня. 28 березня, за день до вибухів, Маріам була в Махачкалі. Раніше передбачалося, що обидві терористки приїхали до Москви з Кизляра.

Шаріпова народилася в дагестанському селищі в сім'ї вчителів. Вона з червоним дипломом закінчила Дагестанський педагогічний університет і мала дві вищі освіти - математичну та психологічну. Викладала інформатику в школі.

Батько Маріам розповів, що його дочка заперечувала зв'язок з бойовиками і шлюб з Вагаповим. За його словами, він надав розголосу цій справі для того, щоб відновити повну картину події і зрозуміти, як Маріам опинилася в Москві.

Раніше антитерористичний комітет підтвердив особистість другої смертниці. За даними слідства, на станції "Парк культури" підірвалася 17-річна уродженка Дагестану Дженет Абдурахманова (Абдуллаєва).

За неофіційними даними, вона була заміжня за лідером дагестанських бойовиків Умалатом Магомедова, якого силовики вбили в грудні 2009 року.

Нагадаємо, внаслідок терактів у метро Москви загинули 40 людей, більше 90 отримали поранення. Прем'єр Росії Володимир Путін пообіцяв дістати організаторів вибухів "з дна каналізації" та знищити їх.

Директор ФСБ Олександр Бортніков заявив, що слідству персонально відомі організатори терактів 29 березня, і ці люди "пов'язані з Північним Кавказом".

Хроніку терактів у московському метро, а також фото- та відеоматеріали дивіться тут.

Читайте також:

Смертницю в Москву привезли троє чоловіків та жінка-слов'янка

Виявлено лігво організаторів терактів у московському метро

Доку Умаров попередив Москву про подальші терористичні атаки

Путін: організаторів терактів у метро необхідно "виколупати з дна каналізації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: