Спікер Молдови хоче "змити ганьбу" і змінити державну мову на румунську

В.о. президента Молдови Міхай Гімпу заявив, що він румун і дако-римлянин, а молдавську мову в Конституції треба замінити на румунську.

Спікер молдавського парламенту, в.о. президента Міхай Гімпу створив комісію з конституційної реформи, яка розгляне можливість заміни в Конституції назви державної мови з "молдавської" на "румунську".

Як заявив Гімпу на прес-конференції в Кишиневі 1 грудня, "прийшов час змити цю ганьбу".

"Зараз важливо поставити крапку, причому якомога скоріше, щоб можна було концентруватися на економіці та європейській інтеграції. Це величезна помилка, що ми 20 років робили політику навколо мови та історії", - зазначив спікер.

"Все життя я знав, якою мовою розмовляю, можливо, за винятком перших місяців життя. Завжди розмовляв румунською і писав латинською графікою. Я не можу сказати, що є дако-слов'янином, якщо я дако-римлянин", - наголосив Гімпу.

Він також повідомив, що завжди відзначав 1 грудня, як свято всіх румун, і не змінить цього правила, виконуючи обов'язки президента.

"Я румун, і крапка! Я не можу бути іншим, посада не може мене змінити. Якщо минулого року і в позаминулому, і в попередні роки я покладав квіти і вважав 1 грудня Національним днем румун, то, обійнявши посаду голови парламенту, я не припинив так само до нього ставитися. Я не та людина, яка живе залежно від статусу", - заявив в.о. президента Молдови.

При цьому він пояснив, що це не має кривдити представників інших національностей Молдови.

"Нещодавно я брав участь у Фестивалі національностей, на якому всіх привітав. Не бачу проблем, а спекуляції йдуть не від пересічних людей, а від політиків, які хочуть скористатися розбратом в суспільстві за національною ознакою", - резюмував Гімпу.

За даними перепису 2004 року, опублікованому Національним бюро статистики Молдови, румунами себе назвали 2,2% мешканців країни, молдаванами - 75,8%, при цьому 78,4% молдаван рідною мовою вказали молдавську, 18,8% - румунську.

Читайте також:

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Комуністи зірвали третю спробу обрати президента Молдови

Придністров’я прийме нову конституцію за російським зразком

Нова влада Молдови скасувала візовий режим з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: