Спікер парламенту Молдови став в.о. президента

Парламент Молдови прийняв заяву про відставку Володимира Вороніна. Сам Воронін на оголошення своєї відставки не прийшов.

Парламент Молдови в п'ятницю взяв до відома заяву президента про складання повноважень. В.о. глави держави призначений голова законодавчого органу Міхай Гімпу.

Президент Володимир Воронін, який одночасно є депутатом парламенту, на засідання не прийшов.

Раніше в п'ятницю Воронін офіційно оголосив про свою відставку.

Напередодні президент Молдавії підписав укази про відставку прем'єра Зінаїди Гречаной і семи міністрів, які переходять на роботу до парламенту. Їх пости були несумісні з посадою депутата. Обов'язки глави кабінету до формування нового уряду покладені на міністра юстиції Віталія Пирлога.

Воронін раніше заявив, що до 14 вересня піде з поста глави держави, аби концентруватися на роботі в парламенті, де він очолить фракцію партії комуністів, що перейшла в опозицію.

Воронін займав пост президента Молдавії два чотирилітні терміни підряд і згідно Конституції не міг балотуватися на третій термін.

Він залишався главою держави до теперішнього часу, оскільки після парламентських виборів в квітні 2009 року законодавчий орган не зміг вибрати нового главу держави.

Читайте також:

У Молдові призначено в.о. прем'єр-міністра

КС Молдови підтвердив законність обрання "некомуністичного" спікера

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: