Спікером індійського парламенту стала жінка з касти "недоторканних"

Це перший випадок, коли жінка, член нижньої палати, вибрана на посаду спікера. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Спікером нижньої палати індійського парламенту вперше вибрана жінка з касти "недоторканних" Мейра Кумар.

У привітанні 64-річної Кумар з обранням на посаду спікера прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх в прямому ефірі парламентського телеканалу назвав цю подію історичною.

"Вперше жінка, член цієї палати, вибрана на посаду спікера", - сказав прем'єр.
Сингх нагадав про бездоганну кар'єру нового спікера, яка з 1985 року обирається депутатом Лок-сабхі (нижньої палати парламенту Індії).

У минулому уряді Манмохана Сінгха вона займала пост міністра соціальної справедливості і рівенства.
"Я вважаю своє обрання на пост спікера честю і успіхом для себе. Мені повезло у тому, що мені надана ця історична можливість", - сказала Кумар перед голосуванням.

Вона пообіцяла сумлінно виконувати свої обов'язки на посту спікера, давати висловитися всім партіям і "берегти гідність як всієї палати в цілому, так і окремих депутатів".

Мейра Кумар є членом правлячої партії Індійський національний конгрес. Вона народилася в північному індійському штаті Біхар в сім'ї борця за права представників нижчих станів, колишнього віце-прем'єра Індії Бабу Джагджівана Рама.

До першого обрання депутатом парламенту в 1985 році працювала на різних посадах в міністерстві закордонних справ, посольствах Індії за кордоном. Чоловік Кумар працює юристом у Верховному суді Індії, у них є троє дітей. Захоплюється спортивною стрільбою, пише вірші.

В Індії майже не залишилося вищих постів, які у різний час не займали б жінки.

Так, в 2007 році вперше жінка, Пратібха Патіл, зайняла президентський пост. У минулому прем'єрський пост неодноразово займала інша жінка - покійна дочка Джавахарлала Неру Індіра Ганді.

Зараз її невістка Соня Ганді очолює стару партію країни - Індійський національний конгрес і правлячий Об'єднаний прогресивний альянс.

Читайте також:

Від циклону в Індії та Бангладеш постраждали мільйони людей

Стрілянина у віденському храмі викликала протести і сутички в Індії

У прем'єра Індії кинули кросівкою

Через небувалу спеку в Індії загинули 72 людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: