Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Спілкуються грецькою". Епіфаній вперше зустрівся з Патріархом Варфоломієм

"Спілкуються грецькою". Епіфаній вперше зустрівся з Патріархом Варфоломієм

Зустріч відбулася у резиденції Варфоломія.

Настоятель Православної церкви України вперше зустрівся зі Вселенським Патріархом Варфоломієм під час церемонії підписання Томосу.

Про це повідомили у ПЦУ на сторінці у Twitter.

"Щойно відбулася перша зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія і Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Спілкуються грецькою мовою", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви - Православної церкви України - й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату.

Після Собору і створення ПЦУ місцеві парафії Московського патріархату почали приєднуватися до помісної церкви. Так, низка парафій у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій та інших областях добровільно перейшла до Православної церкви України.

Відео Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Шлях, який інші країни проходили десятиліттями, Україні вдалося здолати менше, ніж за рік. Від заяв Константинополя про готовність надати автокефалію до Об'єднавчого Собору пройшл всього вісім місяців. За цей час змінився весь православний світ. А кожен крок у бік української незалежної церкви супроводжувався шаленою протидією з боку Москви. 

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

У суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ. Участь у церемонії взяв президент України Петро Порошенко. У неділю, 6 січня, у Константинополі Томос офіційно вручать настоятелю Епіфанію.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції