Списані винищувачі F-16 США передадуть Іраку

Винищувачі F-16 воєнно-повітряних сил США, які планується списати в 2010 році, можуть бути передані іракській армії.

Представник міністерства ВПС США генерал-лейтенант Марк Шекельфорд повідомив, що F-16, які планується списати наступного року, передадуть іракській армії.

У 2008 році, за його словами, уряд Іраку звернувся до США з проханням дозволити продаж 36 винищувачів F-16 виробництва Lockheed Martin для вкомплектовування двох авіаційних ескадрилей. Разом з тим корпорація не зможе поставити їх до кінця 2011 року, коли американський контингент, імовірно, повинен буде покинути цю країну.

У липні 2009 року, під час відвідин Іраку, міністр оборони США Роберт Гейтс запропонував як тимчасову альтернативу новим літакам вживані винищувачі. Та поки залишається незрозумілим, на яких умовах Багдад може отримати ці машини - безоплатно або в лізинг.

Нагадаємо, що в 2010 році американські ВПС планують списати 134 винищувачі F-16 і 112 винищувачі F-15, якщо ці плани будуть схвалені Конгресом США. Військові розраховують, що списання літаків дозволить заощадити значні кошти, які буду витрачені на інші потреби включаючи придбання перспективних винищувачів п'ятого покоління F-35 Lightning II.

Читайте також:

США постачатиме Іраку винищувачі F-16

У США розбився винищувач F-16

США остаточно відмовилися від фінансування закупівлі винищувачів п'ятого покоління

США припинили виробництво винищувача п'ятого покоління F-22 Raptor

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: