Спочатку вбив учительку, а потім - дітей: школяр із Казані розповів, як розстрілювали його клас

Спочатку вбив учительку, а потім - дітей: школяр із Казані розповів, як розстрілювали його клас

Associated Press

Усього жертвами нападника стали 9 людей, понад 20 - потрапили до лікарень.

Учень 8-А класу 175 школи Казані, де 11 травня сталася стрілянина, розповів, як до кабінету англійської мови зайшов Ільназ Галявієв, який вбив там сім учнів та 26-річну вчительку. У момент стрілянини хлопчик перебував у кабінеті.

Відповідне відео опублікував телеграм-канал "Татмедіа".

"На другому уроці пролунав вибух, ми підбігли до вікна і побачили, як діти біжать у бік паркану, тікають з території школи. Після чого зайшла людина у масці і почала спочатку стріляти по вчительці, а після вже по нас", - розповів учень того самого 8-А класу.

Батько хлопчика додав, що ще один його син отримав поранення.

Нагадаємо, у вівторок, 11 травня, у столиці республіки Татарстан - у Казані в школі № 175 сталася стрілянина, у якій загинуло семеро дітей та дві вчительки, ще понад 20 людей з різними травмами були госпіталізовані до лікарень міста. Стрільцем виявився Ільназ Галявієв. Його затримали. Хлопцю 19 років, він закінчив цю школу чотири роки тому та став студентом коледжу, де навчався на ІТвця. 

У поліції повідомили, що зброєю, з якої молодик влаштував стрілянину, він володів офіційно, дозвіл на неї отримав 28 квітня, менш ніж два тижні тому. Як пишуть ЗМІ, Галявієв купив рушницю Hatsan ESCORT 2017 року випуску одразу через кілька днів після того, як його відрахували з коледжу через академічну заборгованість. Також стало відомо, що кілька днів тому казанський стрілець завів телеграм-канал, в якому називав себе "богом", а вранці перед стрільбою опублікував допис, що "уб'є величезну кількість біосміття", після чого вчинить самогубство. Після стрілянини адміністрація Telegram заблокувала канал. На допиті Галявієв також заявив, що відчуває себе богом і всіх ненавидить.

12 травня суд відправив Галявієва під варту терміном на два місяці. Сам стрілець визнав свою провину. Проти арешту казанський стрілець не заперечував. 

Новини світу: після розстрілу в школі Казані учителям доручили зібрати дані "підозрілих" школярів

Новини світу: після розстрілу в школі Казані учителям доручили зібрати дані "підозрілих" школярів