Сполучені Штати подовжили ембарго проти Куби

Попри потепління в американсько-кубинських відносинах, Білий дім не поспішає скасовувати санкції проти Гавани.

Сполучені Штати ще на рік подовжили торгове ембарго проти Куби. Як йдеться у повідомленні Білого дому, цей крок "відповідає національним інтересам США".

Таке рішення було ухвалене попри деяке потепління в американо-кубинських відносинах. Так, у травні адміністрація президента Барака Обами запропонувала відновити переговори про легальну імміграцію кубинців до США, а 3 липня між державами поновилося пряме авіасполучення.

Сам Обама неодноразово заявляв про намір поліпшити відносини з Кубою і послабити жорсткий режим санкцій.

Нагадаємо, США ввели санкції проти Куби в 1961 році після провалу операції зі скидання уряду Фіделя Кастро. У 1996 році Конгрес США ухвалив "Закон Хелмса-Бертона" про додаткові санкції проти іноземних компаній, які торгують із Кубою.

Світова спільнота вважає американське ембарго незаконним, зокрема, тому що США в даному випадку намагаються застосовувати свої внутрішні закони відносно третіх країн, які мають власні торгові, економічні і фінансові зв'язки.

З 1992 року Генеральна асамблея ООН ухвалює резолюції з вимогою скасувати односторонні американські санкції проти Куби. Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу.

Читайте також:

Рауль Кастро вперше зустрівся з делегацією Конгресу США

Китай та США розв'язали торгову війну

Сенат США скасував частину санкцій проти Куби

Рауль Кастро не зрадить соціалізм заради відносин зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: